کد خبر: 4006726
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۴
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس از برگزاری دومین جشنواره حافظ خوانی در رشته روان‌خوانی ویژه دانش‌آموزان این استان خبر داد.

به گزارش ایکنا از فارس، به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، جهان‌بخش بانشی، معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس امروز، 28 مهرماه گفت: خواجه شمس‌الدین محمد حافظ شیرازی از محبوب‌ترین شعرای ایران زمین است که با گذشت قرن‌ها آثارش نه تنها در ایران بلکه در سراسر نقاط جهان به شهرت رسیده است زیرا که موضوع اشعار حافظ بسیار متنوع بوده و از اشعار او در موسیقی سنتی ایرانی، هنرهای تجسمی و خوشنویسی استفاده می‌شود.

وی افزود: محبوبیت فوق‌العاده اشعار حافظ در تمام سرزمین‌های فارسی‌زبان، ناشی از زبان ساده و غالباً محاوره‌ای او همراه با موسیقی است و شعر او با عشق به بشریت، تحقیر ریاکاری و تشویق میانه‌روی و توانایی جهانی‌سازی تجربه روزمره و ارتباط آن با جستجوی بی‌پایان عارف برای اتحاد با خدا مشخص می‌شود.

بانشی در ادامه سخنان خود گفت: پس از اجرای موفق اولین جشنواره حافظ خوانی، دومین جشنواره را در رشته روان‌خوانی ویژه تمامی دانش‌آموزان برگزار خواهیم کرد و بر این باوریم این جشنواره نقش به سزایی در جهت آشنایی و گسترش فرهنگ ایران اسلامی در بین نوجوانان و جوانان این مرز و بوم خواهد داشت.

وی تصریح کرد: دانش‌آموزان با توجه به غزلیات مورد نظر می‌توانند فیلم شعرخوانی خود را با فرمت mpeg از تاریخ بیستم مهر ماه مصادف با روز بزرگداشت حافظ تا سیزدهم آبان‌ماه مصادف با روز دانش آموز به آدرس eform.farsedu.ir/6798 ارسال کنند.

معاون پرورشی و فرهنگی  آموزش و پرورش فارس در پایان اظهار کرد: دانش‌آموزان برای کسب اطلاعات و آگاهی بیشتر درباره جشنواره حافظ خوانی و دریافت فایل صوتی خوانش صحیح غزلیات مشخص شده و پیگیری نتایج جشنواره به کانال فارس فرهنگی  farsfarhangi@ در شبکه شاد مراجعه کنند.  

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: