کد خبر: 4005807
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۳

نخستین نشست کمیته صیانت از حقوق مردم در سلامت استان فارس به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این کلان‌شهر برگزار شد.

به گزارش ایکنا از فارس، نخستین نشست کمیته صیانت از حقوق مردم در سلامت استان فارس با هدف معرفی ابعاد گوناگون شیوه‌نامه تشکیل این کمیته و اهداف، شرح وظایف و نحوه برگزاری نشست‌های آن امروز، 25 مهرماه در دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد بود.

سید سعید موسوی، رئیس دبیرخانه شورای سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در حاشیه برگزاری این نشست از اولویت‌بندی موضوعات مرتبط با سلامت عمومی مردم استان در این کمیته با هدف تصمیم‌گیری برای رفع چالش‌های موجود خبر داد و گفت: بر همین اساس بررسی موضوع محصولات کشاورزی گواهی شده برای طرح در نشست آتی در دستور کار قرار گرفت.

وی با اشاره به اهمیت موضوعات مرتبط با این کمیته در ارتقای سلامت عمومی جامعه، از تصمیم‌گیری برای مداومت در برگزاری نشست‌های آتی این کمیته خبر داد و افزود: پس از تبادل نظر اعضا در این نشست مقرر شد نشست‌ها تا دو ماه آینده به صورت ماهانه و پس از آن به صورت فصلی با تعیین دستور کار برگزار شود، همچنین حضور نماینده ثابت واحدهای عضو کمیته صیانت مورد تاکید قرار گرفت.

ابراهیم ابراهیمی، معاون دادستان عمومی و انقلاب شیراز نیز از اعضای این کمیته بود که در این نشست به طرح راهکارهای رفع نواقص اجرایی و رعایت قوانین و ضوابط برای تحقق اهداف سلامت محور پرداخت و دیگر اعضای این کمیته نیز دیدگاه های خود را در این زمینه مطرح کردند.

این نشست با حضور رئیس دبیرخانه شورای سلامت و امنیت غذایی، دبیر دبیرخانه، کارشناسان مسئول، معاون حقوق عامه دادستان عمومی مرکز استان فارس و نمایندگان تام‌الاختیار معاونت‌های بهداشت، غذا و دارو و درمان، نمایندگان اداره بازرسی و دفتر حقوقی دانشگاه و رؤسای شورای پیام گزاران و خانه مشارکت مردم در سلامت استان برگزار شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: