کد خبر: 3957480
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۴
استاندار فارس خواستار استفاده از تمام ظرفیت‌های فنی و اجرایی جهت رونق كسب و كار و بهبود شاخص‌های اقتصادی استان شد.

به گزارش ایكنا از فارس، به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، عنایت‌الله رحیمی، استاندار فارس امروز، 13 اسفندماه در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان با اشاره به لزوم تلاش بیشتر برای رونق کسب و کار و بهبود شاخص‌های اقتصادی استان گفت: برای تحقق این هدف باید سبد اطلاعاتی گسترش داده شود و از همه ظرفیت‌های فنی و اجرایی بهره‌گیری کرد.

وی با اشاره به مشکلات مخابراتی شهرک‌های صنعتی گفت: عدم شفافیت در تفکیک محدوه‌های شهرکی از جمله علل این مشکل است و اکنون در برخی زیرساخت‌ها در این مناطق  نواقص وجود دارد.

 نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه اعتبارات دولتی پاسخگوی حل مشکلات شهرک‌های صنعتی نیست، افزود: انتظار از اعتبارات دولتی برای حل این مشکلات غیر معقول است و حتی کل اعتبارت استانی هم‌پاسخگوی  رفع مشکلات این بخش نیست.

رحیمی خواستار اولویت‌بندی برای حل مشکلات در این بخش شد و گفت: مشکل آب و برق شهرک صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی از جمله مباحث مورد پیگیری است که با افزایش ظرفیت انرژی در این منطقه رفع خواهد شد.

وی، حل مشکلات مالیاتی را از جمله ضرورت‌های کاری در این زمینه عنوان کرد و گفت: باید با قصورهای مدیریتی در زمینه مالیات برخورد شود و در این راستا از ایجاد هرگونه مشکل در ادامه فعالیت تعاونی‌ها و واحدهای تولیدی خودداری شود.

استاندار فارس، احصای مشکلات و ارائه پیشنهادات مؤثر را از جمله راهکارها برای حل مشکلات این بخش دانست و افزود: در حل مشکلات باید هماهنگ و برنامه‌ریزی شده عمل شود و ما امیدواریم وضعیت اقتصادی کشور به سمت ثبات پیش رود تا مسیر برای فعالیت‌های تولید و اقتصادی هموار شود زیرا با واقعیت‌های مواجه هستیم که به سیاست‌های ثبات‌دهنده نیاز دارد.

رحیمی در بخش دیگری از سخنان خود اولویت بخشی برای رفع نیاز داخلی  استان در تولیدات پتروشیمی را خواستار شد و گفت: انتظار داریم فارس در همه زمینه‌ها اول باشد و امیدوارم در سال آینده با برنامه‌ریزی مناسب به این هدف دست یابیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: