کد خبر: 3957317
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۳
رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی فارس از شناسایی جلسات و محافل خانگی قرآن كریم این استان به‌ منظور اجرای طرح «نورالثقلین» خبر داد.

سیدحمید موسوی، رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی فارس در گفت‌وگو با ایكنا از فارس، از شناسایی جلسات و محافل خانگی قرآن كریم این استان به‌منظور اجرای طرح «نورالثقلین» خبر داد و گفت: طرح قرآنی «نورالثقلین» یک طرح قرآنی تربیت‌محور است که با محوریت مساجد و محافل خانگی آموزش قرآن اجرا می‌شود و هم‌اکنون  فراخوان جهت شناسائی جلسات و محافل خانگی موجود آغاز شده است.

وی تصریح كرد: هم‌اکنون قریب  150 جلسه خانگی قرآنی در استان فارس جهت مشاركت در این طرح اعلام آمادگی کرده‌اند که پیش‌بینی می‌کنیم این آمار در مرحله اول که تا پایان اسفندماه سال جاری است، به 200 جلسه برسد.

رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی فارس بیان كرد:‌ در اجرای طرح قرآنی «نورالثقلین» نیازمند همراهی و هم‌افزایی نهادهای دینی و فرهنگی و مسجدی همچون هیئات مذهبی، بسیج و کانون‌های فرهنگی ـ هنری هستیم.

موسوی، خودجوش و مردم‌نهاد بودن را ویژگی بارز طرح قرآنی «نورالثقلین» ذکر کرد و ادامه داد: با توجه به آیین‌نامه ابلاغیه، طرح تربیتی «نورالثقلین» چشم‌انداز ۱۰ ساله دارد، می‌تواند به‌صورت محلی و یا خانواده‌محور باشد. از نظر ساختاری آتش به اختیار و مردمی است و بر اساس دغدغه مقام معظم رهبری برای استفاده از ظرفیت نهادها و گروه‌های خودجوش تدوین شده است.

وی اظهار كرد: مدیران یا معلمان جلسات و محافل خانگی استان فارس می‌توانند به ادارات تبلیغات اسلامی شهرستان خود مراجعه كرده و جهت مشارکت در طرح اعلام آمادگی كنند.

رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی فارس در پایان گفت: بعد از پایان کرونا مهم‌ترین اقدام در راستای گسترش طرح «نورالثقلین» راه‌اندازی جلسات و محافل خانگی قرآن کریم جدید است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: