کد خبر: 3949878
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۵
لاله افتخاری در گفت‌وگو با ایکنا بیان کرد:
رئیس هیئت اندیشه‌ورز بانوان قرآنی ضمن پذیرش این نكته كه فعالیت‌های قرآنی بعضاً باید مردمی باشند، راز ماندگاری این فعالیت‌ها را وابسته نبودن به دولت‌ها و سیاست‌ها و همچنین استقلال در عمل دانست.

ارسالي صبح سه شنبه /// راز ماندگاری فعالیت‌های قرآنی مردمی، استقلال آن‌هاستلاله افتخاری، رئیس هیئت اندیشه‌ورز بانوان قرآنی کشور، در گفت‌وگو با ایكنا از فارس، در پاسخ به چرایی هزینه برای فعالیت‌های قرآنی و دیدگاه برخی مبنی بر اینكه فعالیت‌های قرآنی باید مردمی باشد، گفت: بخشی از فعالیت‌ها مانند هیئت‌های مذهبی و مؤسسات قرآنی باید مردمی اداره شوند و اصولاً راز ماندگاری فعالیت‌های مردمی وابسته نبودن به دولت‌ها و سیاست‌ها است.

وی افزود:‌ در مواردی دیگر به‌‌ویژه در مباحث كلان یا مواقعی كه مشكلاتی مانند شیوع كرونا پیش می‌آید، برخی از مؤسسات قرآنی تاب‌آوری ندارند و همچنین رشته‌های علوم قرآنی، تدوین و تألیف كتب قرآنی و غیره نیاز است كه بودجه‌هایی برای نظام‌سازی این نوع فعالیت‌ها در نظر گرفته شود.


بيشتر بخوانيد:


افتخاری تصریح کرد: همچنین برای پژوهش‌های كلان قرآنی، نیاز است تا بودجه‌هایی در نظر گرفته شود و نباید از نیاز اتحادیه‌های قرآنی كه كارهای شاخص انجام می‌دهند، غافل بود و باید به آنان بودجه‌ اختصاص داد.

رئیس هیئت اندیشه‌ورز بانوان قرآنی در ادامه به روند تخصیص بودجه‌های قرآنی طی سال‌های گذشته اشاره كرد و گفت: زمانی كه شورای توسعه فرهنگ قرآنی در كشور تشكیل شد و منشور توسعه فرهنگ قرآنی به تصویب رسید، بودجه‌هایی تخصیص یافت تا به‌ عنوان ابزاری برای راه‌اندازی فعالیت‌های قرآنی و همچنین نظارت بر نوع فعالیت‌ها و هدایت آنان در اختیار شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار گیرد و این شورا از این طریق بتواند به اهداف خود دست یابد. در آن سال‌ها پیگیری‌های خوبی از سوی فراكسیون قرآن و عترت مجلس انجام شد و بودجه‌های مناسبی هم در نظر گرفته و پرداخت شد اما سال‌های بعد دولت‌ها دیگر اهتمامی به این بودجه‌ها نداشتند به‌طوری كه امروز بودجه‌های قرآنی به حداقل رسیده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: