کد خبر: 3949848
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۳
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز شمار قربانیان کرونا در استان فارس از ابتدای شیوع تاکنون را ۳ هزار و ۱۱۶ نفر اعلام کرد.

به گزارش ایكنا از فارس، عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكی شیراز امروز، 6 بهمن‌ماه در استودیو سلامت استان فارس با بیان اینکه متأسفانه پنج هم‌استانی در روز گذشته به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند، گفت: با افزوده شدن موارد جدید، تاکنون آمار جان‌باختگان کرونا ویروس در فارس به سه هزار و ۱۱۶ نفر رسیده است.

وی با بیان اینكه تست‌های تشخیصی کروناویروس در استان به دو روش PCR و تست سریع انجام می‌شود، اظهار کرد: با توجه به هماهنگی آمارها با وزارت بهداشت و بر اساس تصمیم ستاد دانشگاهی مدیریت کروناویروس، از این پس تنها آمار مربوط به نمونه‌گیری به روش PCR اعلام می‌شود و اختلاف آماری در تعداد نمونه‌های مثبت اعلام شده، به علت حذف موارد مثبت تست‌های سریع انجام شده است.

همتی بیان كرد: از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون، نزدیک به ۶۰۰ هزار نمونه آزمایشگاهی به روش PCR، از افراد بیمار و علامت‌دار تهیه شده است که با بررسی این نمونه‌ها ۱۶۶ هزار و ۴۷۰ مورد مثبت قطعی شناسایی شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكی شیراز گفت: هم‌اکنون ۳۹۰ بیمار مثبت و یا مشکوک دارای علایم کروناویروس در بیمارستان‌های استان بستری هستند، علاوه بر این موارد ۱۰۲ بیمار نیز به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

وی همچنین مجموع بهبودیافتگان بیماری کووید۱۹ را که از ابتدای شیوع تاکنون از بیمارستان‌ها ترخیص شده یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند، ۱۶۲ هزار و ۲۵ نفر اعلام کرد.

همتی در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینكه روند افزایشی مبتلایان به کروناویروس در روزهای گذشته به ویژه در شهرستان‌های جنوبی استان فارس، زنگ خطر آغاز موج چهارم کروناویروس در استان است، از مردم استان فارس به‌ویژه مناطق جنوبی خواست تا ضمن پرهیز از عادی‌پنداری و سهل‌انگاری نسبت به جدی گرفتن پروتکل‌های بهداشتی، در کاهش آمارهای ابتلا و جان باختن مبتلایان سهیم شوند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: