کد خبر: 3936848
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۰
مسئول ناحیه بسیج دانشجویی فارس از برگزاری یادواره شهدای دانشگاهی، شهرستانی و استانی به‌مدت یک سال در بازه زمانی دوم آذر سال جاری مصادف با هفته بسیج تا دوم آذر سال 1400 با رعایت پروتکل‌های بهداشتی خبر داد.

به گزارش ایكنا از فارس، سعید یوسفی، مسئول ناحیه بسیج دانشجویی فارس امروز، 3 آذرماه در مراسم افتتاحیه ستاد سومین کنگره استانی شهدای دانشجوی استان  با عنوان «رفیق آسمانی» که به‌صورت مجازی برگزار شد، از برگزاری یادواره شهدای دانشگاهی، شهرستانی و استانی به‌مدت یک سال در بازه زمانی دوم آذر سال جاری مصادف با هفته بسیج تا دوم آذر سال 1400 با رعایت پروتکل‌های بهداشتی خبر داد و گفت: مراسم اختتامیه یادواره سرداران و 386 شهید دانشجوی استان فارس در سال 1400 مصادف با هفته بسیج برگزار می شود.

وی اهداف برگزاری این یادواره را برشمرد و گفت: تجیل از ایثارگران عرصه علم، جهاد، شهادت و تشویق دانشجویان به ادامه راه شهدا، زنده نگه داشتن مفاخر ارزشی انقلاب و معرفی آن‌ها به نسل جوان دانشجو، تجدید میثاق دانشجویان با آرمان‌های شهدا، امام راحل، مقام معظم رهبری و ارزش‌های والای انقلاب اسلامی از جمله اهداف این یادواره است.

یوسفی افزود: همچنین بزرگداشت خانواده‌های معظم شهدای دانشجو و ارتباط هوشمندانه و مؤثر با این عزیزان، دفاع از دستاوردهای هشت سال دفاع مقدس و رفع شبهات موجود در این عرصه، شناساندن نقش دشمنان انقلاب اسلامی در 8 سال دفاع مقدس، فرهنگ‌سازی و ترویج و تبیین سیره وسبک زندگی شهدا دانشجو برای الگوپذیری جوانان و دانشجویان و تولید آثار و محصولات مناسب با موضوع شهدای دانشجو برای استفاده عموم دانشجویان از دیگر اهداف این برنامه است.

وی با تأکید بر ساماندهی، حفظ و شناساندن آثار شهدای دانشجو  و گسترش محدوده مخاطبان با برگزاری پر تعداد یادواره‌های دانشگاهی با کیفیت مناسب، گفت: عمق‌بخشی و برنامه‌ریزی محتوایی برای اجرای برنامه‌های مربوط به شهدا و دفاع مقدس صورت گیرد.

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس، ترویج گفتمان مقاومت در بین جوانان به‌عنوان گفتمان اصلی انقلاب اسلامی، بسترسازی مشارکت و حضور همه تشکل‌های دانشجویی در ترویج گفتمان ایثار و شهادت در دانشگاه‌ها  و استفاده از همه ابزار های هنری  دانشگاهی، رسانه‌ای و ... در ترویج گفتمان ایثار و شهادت در دانشگاه ها از سیاست‌های ستاد یادواره شهدای دانشجو عنوان كرد.

دبیر ستاد یادواره شهدای دانشجوی استان فارس یادآور شد: تبیین نقش انقلاب اسلامی ایران در دنیای امروز به‌عنوان الگوی ملت‌های مستضعف و مسلمان، تبیین لزوم وحدت مسلمانان و حاکمان جهان اسلام برای مقابله با جریانات ضد اسلام، معرفی الگوی مقاومت در مقابل استکبار جهانی به‌عنوان تنها راه سربلندی و نجات ملت‌های ستم دیده، معرفی شهدای دانشجو در فضای مجازی، نقش بی‌بدیل مدافعان حرم و ثبات امنیت در داخل کشور و برجسته کردن نقش شهدای دانشجوی جهان اسلام از محورهای محتوایی سومین یادواره شهدای دانشجوی استان فارس است.

یوسفی اضافه کرد: ستاد استانی یادواره شهدای دانشجوی فارس با ترکیب ریاست دانشگاه شیراز و مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس به ترتیب به عنوان رئیس و دبیر ستاد، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان، مسئول جهاد دانشگاهی، رئیسان دانشگاه های علوم پزشکی، دانشگاه آزاد اسلامی، پیام‌نور، فنی و حرفه‌ای، فرهنگیان، دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان و دبیر اتحادیه  دانشگاه‌های غیر انتفاعی استان (منطقه 7 کشور)، مدیران کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، بنیاد شهید و امور ایثارگران، صدا و سیمای مرکز استان  تشکیل شده و سایر نهادها نیز به تشخیص رئیس ستاد به جلسات دعوت می‌شوند.

وی با بیان اینکه ستاد شهرستانی سومین یادواره شهدای دانشجو در شهرستان‌های دارای تنوع دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی دولتی و آزاد اسلامی تشکیل می‌شود، ادامه داد: ستاد دانشگاهی یادواره شهدای دانشجو نیز در دانشگاه‌های هر شهرستان تشکیل می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: