کد خبر: 3931067
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۵
رئیس اداره فرهنگی، هنری، اردوها و فضاهای پرورشی آموزش و پرورش فارس از کسب رتبه اول کشوری در چهارمین جشنواره دانایی و توانایی از سوی این استان خبر داد.

به گزارش ایكنا از فارس، سعید خادمی، رئیس اداره فرهنگی، هنری، اردوها و فضاهای پرورشی آموزش و پرورش فارس امروز، 3 آبان‌ماه در جمع خبرنگاران از کسب رتبه اول کشوری در چهارمین جشنواره دانایی و توانایی توسط این استان خبر داد و گفت:  تعداد دانش‌آموزان شرکت‌کننده در مرحله آموزشگاهی  112 هزار و 386 تن، مرحله منطقه‌ای 37 هزار و 462 تن و مرحله استانی 2 هزار و 134  تن بوده است.

وی افزود: مرحله استانی، آزمون از دو کتاب مرحله آموزشگاهی و منطقه‌ای به‌صورت چهارگزینه‌ای و تشریحی در روز یکشنبه، 27 مهرماه 1399 از طریق سامانه eform.farsedu.ir بین منتخبین مرحله منطقه‌ای برگزار شد.

خادمی ادامه داد: آزمون دانش‌آموزان پایه‌های اول و دوم ابتدایی در مرحله آموزشگاهی از کتاب آن مرد در باران آمد و در مرحله منطقه‌ای از کتاب دنیا بدون درخت، پایه‌های سوم و چهارم در مرحله آموزشگاهی از کتاب سفر به شهر سلیمان و مرحله منطقه‌ای از کتاب سلام ای ستاره‌ها، دوره اول متوسطه مرحله آموزشگاهی از کتاب قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب از کلیله و دمنه و در مرحله منطقه‌ای از کتاب مربای شیرین و دوره دوم متوسطه در مرحله آموزشگاهی از کتاب قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب از مثنوی مولوی و مرحله منطقه‌ای از کتاب کوه مرا صدا زد، آزمون برگزار شد.

رئیس اداره فرهنگی، هنری، اردوها و فضاهای پرورشی آموزش و پرورش فارس با اشاره به اینکه مرحله کشوری در هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران برگزار خواهد شد، گفت: امروزه کتاب و کتاب‌خوانی و میزان گرایش به مطالعه یکی از شاخص‌های رشد و توسعه به شمار می‌رود.

وی بیان كرد:  نقش والا و حساس مطالعه در تکامل فردی و اجتماعی که در نهایت به پرورش ابعاد کمال‌آفرین و آسمانی روح بشر منجر می‌شود و تصریحات موکد و مکرر مقام معظم رهبری در باب افزایش مطالعه و کتابخوانی همواره بیانگر اهمیت اساسی این ارزش فرهنگی در جامعه ما بوده و ضرورت توجه بیشتر به آن را نشان می‌دهد.

خادمی اظهار كرد: در راستای تحقق اهداف سند تحول بنیادین، گسترش فرهنگ مطالعه مفید و آشنایی بیشتر دانش‌آموزان با کتاب‌های مناسب و خواندنی و با اهداف توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی، ارتقای سرانه کتاب، ایجاد عادت به مطالعه در بین دانش‌آموزان و غنی‌سازی اوقات فراغت آنان، چهارمین جشنواره دانایی و توانایی(مسابقه کتابخوانی) در استان فارس در سال تحصیلی 99-1398 برگزار شد.

رئیس اداره فرهنگی، هنری، اردوها و فضاهای پرورشی آموزش و پرورش فارس گفت: هر ساله این جشنواره در 4 مرحله آموزشگاهی، منطقه‌ای و استانی و کشوری برای تمامی دوره‌های تحصیلی در 5 سطح پایه‌های اول و دوم، سوم و چهارم، پنجم و ششم، متوسطه اول و متوسطه دوم برگزار می‌شود.

خادمی افزود: دوره اول ابتدایی تا سطح منطقه، دوره دوم ابتدایی تا سطح استان و دوره‌های اول و دوم متوسطه تا سطح کشور برگزار می‌شود.

یادآور می‌شود، آموزش و پرورش فارس از لحاظ تعداد شرکت‌کنندگان در چهارمین جشنواره دانایی و توانایی در مرحله آموزشگاهی حائز رتبه اول کشوری شده است و دانش‌آموزان برای کسب اطلاع از نتایج مرحله استانی می‌توانند به کانال @farsfarhangi در شبکه شاد مراجعه كنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: