کد خبر: 3924957
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۷
رئیس مجمع نمایندگان فارس با اشاره به برگزاری جلسه نمایندگان استان با رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: نخستین موضوعی که به‌عنوان موضوع محوری و اصلی با قالیباف مطرح شد، لزوم تغییر نگاه به فارس به‌عنوان یک استان برخوردار بود.

به گزارش ایكنا از فارس، ابراهیم عزیزی، رئیس مجمع نمایندگان استان فارس امروز، 2 مهرماه در جمع خبرنگاران با اشاره به نشست اخیر اعضای مجمع با رئیس مجلس، با توجه به درخواست نمایندگان از سفر قالیباف به استان خبر داد و گفت: در راستای بررسی مشکلات و عقب‌ماندگی‌های استان فارس در حوزه‌های گوناگون، نشستی با حضور قالیباف، رئیس مجلس و اعضای مجمع نمایندگان فارس برگزار شد.

وی با اشاره به جزییات نشست مذکور گفت: اعتقاد ما این است که مجمع باید از همه ظرفیت‌های ملی بهره‌مند باشد تا برای حل مشکلات و عقب‌ماندگی‌های استان در بخش‌های مختلف پاسخگوی نیاز مردم فارس باشیم.

نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نخستین موضوعی که به‌عنوان موضوع محوری و اصلی با قالیباف مطرح شد، لزوم تغییر نگاه به فارس به‌عنوان یک استان برخوردار بود.

عزیزی افزود: این نگاه در کشور حاکم است که استان فارس یک استان برخوردار و فاقد مشکل و کاستی است؛ در صورتی که این‌گونه نیست و خواسته همه اعضای مجمع از رئیس مجلس این بود که این نگاه تغییر کند ضمن اینکه تلاش داریم در بخش‌های مختلف حاکمیتی نیز این تغییر نگاه حاکم شود چراکه همین مسئله موجب شده استان فارس از اعتبارات و ظرفیت‌های ملی کمتر بهره‌مند شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان فارس همچنین گفت: موضوع دوم نشست مذکور بررسی عقب‌ماندگی‌های فارس در زیرساخت‌ها و پروژه‌های محرکی چون پتروشیمی‌ها، راه‌های ریلی، بیمارستان‌ها و... بود؛ پروژه‌های قابل ملاحظه‌ای که می‌تواند جنوب کشور را تحت تأثیر قرار دهد و به دلایلی مسکوت مانده و مورد غفلت واقع شده است.

وی یادآور شد: اعضای مجمع نمایندگان فارس در این نشست خواستار اصلاح ساختار بودجه شدند تا با بهره‌مندی از شاخص‌ها جایگاه استان در صنایع و عرصه‌های مختلف چون نفت و گاز، کشاورزی، صنایع تبدیلی، گردشگری، معادن، ورزش و... ارتقا پیدا کند لذا در مورد همه این موارد به رئیس مجلس گزارش داده شد.

عزیزی در مورد نتیجه این نشست نیز گفت: در پایان این نشست قرار بر این شد که قالیباف سفری به استان فارس داشته باشد تا موارد مذکور از نزدیک مورد بررسی قرار گیرد.

نماینده شیراز و زرقان در مجلس افزود: قالیباف در این نشست ضمن استقبال از پیشنهادهای مطرح شده، نظرات بسیار خوبی در رابطه با پروژه‌های نیمه تمام استان داشت و پیشنهاد داد برخی از پروژه‌های مهم و محرک استان در بودجه سالانه قرار گیرد.

وی اظهار کرد: رئیس مجلس همچنین خواستار مطرح شدن نیازمندی‌ها و اولویت‌های استان فارس در چارچوب برنامه هفتم توسعه و بهره‌گیری از ظرفیت‌های استان در جهت رشد و توسعه کشور شد و در این راستا ارتباط مستمر مجمع نمایندگان فارس با هیات رئیسه مجلس را مهم ارزیابی کرد.

عزیزی در ارزیابی خود از نشست مذکور نیز گفت: نوع نگاه حاکم بر جلسه این بود که اعتبارات به‌صورت کامل در اختیار استان قرار گرفته تا استان نیز بر اساس اولویت‌ها هزینه کند.

رئیس مجمع نمایندگان استان فارس همچنین بیان کرد: قرار است هیئتی از سوی مجلس برای بررسی مشکلات صنعتی و پروژه‌های نیمه‌تمام و رها شده به استان فارس اعزام شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: