کد خبر: 3902455
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۱
رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای فارس با اشاره به نام‌گذاری سال جاری به نام «جهش تولید» گفت: از تحقیقاتی كه در صنایع با محوریت جهش تولید انجام می‌شود، حمایت خواهیم كرد و 50 درصد هزینه‌های این تحقیقات را به شرط اینكه در ارتقا و جهش تولید مؤثر باشند، پرداخت می‌كنیم.

به گزارش ایكنا از فارس، محمد جامعی، رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای فارس ظهر امروز، 12 خردادماه در نشست خبری با خبرنگاران در شیراز گفت: یکی از حلقه های مفقوده دانشگاه فنی و حرفه‌ای، مرکز رشد بود تا منجر به تولید محصول و ثروت‌آفرینی شود لذا با پیگیری‌های انجام شده به یاری خدا تا یك ماه آینده مركز رشد مهارتی در این دانشگاه راه‌اندازی خواهد شد.

وی با بیان اینكه این مركز رشد به تولید محصول توجه دارد، به شعار سال اشاره كرد و افزود: از تحقیقاتی كه در صنایع با محوریت جهش تولید انجام می‌شود، حمایت خواهیم كرد و 50 درصد هزینه‌های این تحقیقات را به شرط اینكه در ارتقا و جهش تولید مؤثر باشند، پرداخت می‌كنیم ضمن اینكه اساتید دانشگاه نیز در كنار این پروژه‌ها خواهند بود.

جامعی در ادامه سخنان خود به معرفی بیشتر فعالیت‌های این دانشگاه پرداخت و گفت: دانشگاه فنی و حرفه‌ای با بیش از نیم قرن سابقه فعالیت، بازوی مهارتی نظام آموزش عالی کشور است كه دارای 181 واحد آموزشی در کل کشور است و جمعیت دانشجویی قریب به 200 هزار نفر دارد و از این تعداد 14 هزار نفر در دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس در 14 واحد آموزشی در اقصی نقاط استان مشغول به تحصیل هستند.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای فارس با تأكید بر اینكه این دانشگاه یك دانشگاه مهارتی است و دانش‌آموختگان خود را برای سیستم دولتی تربیت نمی‌كند بلكه برای بازار كار آماده می‌كند، گفت: رویكرد این دانشگاه به گونه‌ای است كه فارغ‌التحصیلان آن بتوانند چرخ صنعت را بچرخانند و کارآفرین باشند.

وی با تصریح اینكه این دانشگاه یك دانشگاه نسل سوم و كارآفرین است كه تلاش می‌كند تا خود را به دانشگاه نسل چهارم برساند، گفت: در پدیده كرونا رسالت خود را با دوخت ماسک و گان و تجهیزات مورد نیاز برای ضدعفونی انجام دادیم ضمن اینكه در بحث فناوری هم ورود كرده و حركت جهادی آغاز كردیم.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای فارس گفت: در بحث تولید ماسك استان فارس در كشور پیشگام بود به‌طوری كه همان اوایل روزانه 6 هزار ماسك در دانشكده فنی دختران شیراز تولید می‌شد.

جامعی در ادامه سخنان خود از آغاز ثبت‌نام مقطع كاردانی این دانشگاه خبر د اد و گفت: ثبت‌نام در این دانشگاه تا 18 خردادماه جاری ادامه دارد و هم‌اكنون نیز 5 هزار دانشجو داریم كه به دنبال توسعه كیفی و گسترش مهارت‌آموزی هستیم.

وی با تأكید بر اینكه دانش صرف نمی‌تواند پاسخگوی نیاز روزافزون صنایع باشد، گفت: به خصوص در بحث تحریم‌های ظالمانه‌ای که در آن قرار داریم و از خیلی از مباحث فناوری محروم هستیم، دانشجویان و دانش‌آموختگان مهارتی و دانش‌آموخته این دانشگاه می‌توانند مشکلات صنایع در حوزه فناوری و انجام پژوهش‌های کاربردی را به خوبی برطرف کنند.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای فارس با بیان اینكه در این دانشگاه 84 رشته کاردانی فعال و 51 رشته كارشناسی ناپیوسته داریم، گفت: دانشگاه فنی و حرفه‌ای دانشگاهی مأموریت‌گراست که از سال 41 تأسیس شده است و هدف آن تربیت تکنسین و مهندسین کاربردی بنگاه‌های اقتصادی است و به همین رسالت خود وفادار بوده و وارد حوزه تحصیلات تکمیلی نشده است.

وی با تأكید بر اینكه دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه‌ای فلسفه کار دارند و مهندسین پشت‌میز نشین نیستند، گفت: برای اولین بار در استان فارس در سال جاری رشته کارشناسی پیوسته طراحی لباس در دانشکده دختران شیراز اضافه شده است كه از مهرماه پذیرش می‌شود.

جامعی با یادآوری اینكه دانشگاه فنی و حرفه‌ای دانشگاهی دولتی است و تحصیل در این دانشگاه رایگان است، گفت: در سال جاری 8 رشته کاردانی جدید اضافه كردیم به‌عنوان مثال رشته هتلداری برای اولین بار در استان فارس و رشته گرافیک و انرژی خورشیدی نیز برای اولین بار در کشور در این دانشکده تدریس خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: