کد خبر: 3889734
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۰
دبیر اجرایی قرارگاه قرآنی جوانان فارس از تشكیل مجمع حافظان قرآن این استان ذیل قرارگاه مذكور خبر داد و گفت: این مجمع در دو سطح فعالیت خواهد كرد.

سیدمصطفی موسوی، دبیر اجرایی قرارگاه قرآنی جوانان فارس در گفت‌وگو با ایكنا از فارس، از تشكیل مجمع حافظان قرآن این استان ذیل قرارگاه مذكور خبر داد و گفت: نخستین جلسه رسمی مجمع حافظان قرآن کریم قرارگاه جوانان قرآنی فارس در روز دوشنبه، 18 فروردین‌ماه 1399 تشکیل شد.

وی افزود: قرارگاه قرآنی جوانان فارس با همکاری دارالقرآن بسیج سپاه فجر و مرکز قرآن و عترت ناحیه بسیج دانشجویی استان و مؤسسه قرآنی ذکر جمیل و مؤسسه جامعه قرآنی امام عصر(عج) و دارالقرآن پیامبر اعظم شهرک گلستان اقدام به راه اندازی مجمع حافظان قرآن کریم کرد.

موسوی با اشاره به اهداف تشكیل این مجمع گفت: تشکیل هیئت اندیشه‌ورز مجمع حفاظ قرآن استان فارس که شامل حافظان بالای 10 جزء بوده که دارای رتبه‌های برتر استانی یا کشوری در مسابقات اوقاف و امور خیریه بوده و یا دارای موسسه تخصصی حفظ قرآن هستند، جهت سیاست‌گذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌های ویژه در زمینه گسترش حفظ قرآن انجام شده است.

ساماندهی بانك اطلاعاتی حافظان قرآن

دبیر اجرایی قرارگاه قرآنی جوانان فارس همچنین ساماندهی بانک اطلاعاتی حافظان قرآن استان و ارتباط گیری حافظان قرآن با یکدیگر جهت استفاده از ظرفیت حافظان قرآن، انتقال تجربه، اجرای برنامه‌های ویژه حفظ قرآن در فضای مجازی و حقیقی و همچنین تثبیت محفوظات خود با کمک یکدیگر را از دیگر اهداف تشكیل مجمع حافظان قرآن برشمرد.

وی با بیان اینكه مجمع حافظان در دو سطح مختلف کار می‌كند، گفت: سطح نخست جهت حافظان مبتدی است كه با تشکیل مدرسه حفظ قرآن در فضای مجازی و حقیقی انجام خواهد شد و در بخش بانوان نیز این كار با همت نرگس صفاری آغاز شده و بیش از 150 نفر عضو مدرسه تخصصی حفظ قرآن در فضای مجازی هستند.

موسوی بیان كرد: سطح دوم مجمع نیز جهت حافظان تخصصی با تعداد جزء بالای 10 جزء (10 جزء، 20جزء،حفظ کل) که تخصصی کار حفظ قرآن را دنبال  می‌کنند و اکثراً داخل مسابقات مختلف هر سال شرکت می‌کنند، است كه برای آنان برنامه ویژه حفظ و تثبیت محفوظات داریم و در قسمت آقایان مؤسسه دارالتحفیظ الهادی زیر نظر محمد صالح حیدری با سه شعبه در استان فارس این وظیفه را در این مجمع به عهده گرفتند.

مسئول قرآن و عترت بسیج دانشجویی فارس ادامه داد: علاوه بر این‌ها در مجمع حافظان از ظرفیت مجتبی فردفانی، حافظ بین‌المللی قرآن كشورمان در هیئت اندیشه‌ورز و هسته مرکزی مجمع حافظان استفاده خواهیم کرد.

در تربیت حافظان قرآن كریم در كشور عقب هستیم

وی در ادامه یادآور شد: با توجه به توصیه مقام معظم رهبری برای تربیت بیش‌ از 10 میلیون حافظ قرآن در كشور و به دلیل وجود عقب ماندگی جامعه قرآنی در این زمینه به طوری که آمار قطعی حافظان قرآن در کل کشور به سختی به مرز یك میلیون نفر می‌رسد در حالی که در جوامع غیر شیعی و در کشورهای اسلامی در جهان اسلام آمار تعداد حافظان قرآن خیلی بالاتر است، اجرای برنامه‌های مختلف و جذاب در بحث حفظ قرآن در فضای مجازی و حقیقی جهت گسترش این امر مقدس لازم است که در این راستا در آینده نزدیک مجمع حفاظ قرآن ریز برنامه‌های خود را ارائه كند.

موسوی از همه حافظان قرآن استان فارس که دارای محفوظات بالای 10 جزء هستند و به‌طور تخصصی به امر حفظ قرآن می‌پردازند جهت عضویت در هسته مرکزی و هیئت اندیشه‌ورز مجمع حفاظ که در فضای مجازی گروهی هم بدین منظور راه‌اندازی شده است، دعوت كرد.

دبیر اجرایی قرارگاه قرآنی جوانان فارس در پایان لینك عضویت در مجمع حافظان قرآن استان در نرم‌افزار واتس‌آپ را https://chat.whatsapp.com/LyZGBzRCurH8NR5qHrCNph اعلام كرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: