کد خبر: 3888364
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۲
در نشست ستاد مقابله با بیماری كووید 19 دانشگاه علوم پزشكی شیراز، آخرین اقدامات مجموعه سلامت فارس برای مقابله با کرونا بررسی شد.

به گزارش ایكنا از فارس، نشست ستاد مقابله با بیماری كووید 19 دانشگاه علوم پزشكی شیراز امروز، 12 فروردین‌ماه به‌منظور بررسی آخرین اقدامات مجموعه سلامت فارس برای مقابله با كرونا برگزار شد.

مهرزاد لطفی، رئیس دانشگاه علوم پزشكی شیراز در این نشست با گرامیداشت روز جمهوری اسلامی، ضمن پایش عملکرد آزمایشگاه‌های تشخیصی کرونا در استان و تیم واکنش سریع معاونت بهداشت دانشگاه، انجام آزمایش کرونا برای کارکنان مراکز درمانی مرتبط با کرونا را دستور کار اعضا قرار داد.

ارزیابی روند توزیع ماسک در مراکز درمانی استان، بررسی شرایط نقاهتگاه‌های نگهداری بیماران مبتلا به کروناویروس، بررسی مصوبه‌های آموزشی کشوری و شیوه آموزش دانشجویان در این ایام، از دیگر تأکیدهای رئیس دانشگاه علوم پزشكی شیراز در این نشست بود.

محسن مقدمی، معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشكی شیراز و رئیس کارگروه علمی مبارزه با کروناویروس نیز در این نشست با تأکید بر اهمیت پیگیری بهبودیافتگان پس از ترخیص از مراکز درمانی، نکات آموزشی پیرامون این موضوع را مطرح کرد.

عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكی شیراز نیز از دیگر اعضای این نشست بود که اقدامات بهداشتی انجام شده در زمینه اهداف بسیج ملی مبارزه با کرونا را معرفی کرد.

علی اكبری، معاون درمان دانشگاه علوم پزشكی شیراز نیز از برگزاری نشست با سازمان‌های بیمه‌گر فارس خبر داد و گفت: تاریخ انقضای دفترچه بیمه افرادی که تا یکم اسفند ۹۸ بوده است، تا پایان فروردین تمدید می‌شود و دفترچه بیمه نیروهای مسلح نیز تا پایان اردیبهشت اعتبار دارد.

مهرداد شریفی، معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشكی شیراز نیز گزارشی از بازدیدهای انجام شده از خوابگاه‌های کارکنان مبتلا به کرونا خبر داد.

 محمدرضا ادراکی، رئیس دانشکده پزشکی شیراز نیز در این نشست درباره آموزش مجازی دانشجویان پزشکی و آشنایی اساتید و نمایندگان دانشجویان با شیوه ارائه دروس در این ایام، مطالبی عنوان کرد.

ارائه گزارش بررسی آزمایشگاه‌های تشخیصی کرونا در دانشگاه‌های علوم پزشکی جهرم و فسا، از دیگر محورهای این نشست بود که با حضور بابك شیرازی، مسئول امور آزمایشگاه‌های معاونت درمان دانشگاه علوم پزشكی شیراز انجام شد.

در ادامه سیدروح‌الله حسینی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و رئیس کارگروه ارتباطات و اطلاع‌رسانی بسیج ملی مبارزه با کرونا نیز گزارشی از برنامه‌های آموزش سلامت و اطلاع‌رسانی عمومی در مورد کروناویروس، در سطح کشور و استان ارائه کرد.

 در این نشست هر یک از معاونان و مدیران ارشد دانشگاه به بیان توضیحاتی درباره اقدامات انجام شده حوزه خود در راستای بسیج ملی مبارزه با کرونا در فارس پرداختند و مقرر شد کلاس‌های آموزشی تئوری به‌صورت مجازی برگزار و در سامانه «نوید» ثبت شود.

جمعی از اساتید و اعضای هیات علمی دانشکده پزشکی شیراز نیز از دیگر اعضای این نشست بودند که با ارائه گزارشی درباره مسایل آموزشی به تبادل نظر پرداختند. 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: