کد خبر: 4226104
تاریخ انتشار : ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۵:۳۴

ضرورت استفاده از طرح بازآفرینی در منطقه سعدی شیراز

استاندار فارس با بیان اینکه ساکنین منطقه سعدی در موضوع سکونت در وضعیت نابسامانی قرار دارند، بر استفاده از طرح بازآفرینی به‌عنوان یک مسیر قانونی برای حل این مشکل تاکید کرد.

بازدید استاندار فارس از سعدیهبه گزارش ایکنا از فارس، محمدهادی ایمانیه، استاندار فارس امروز، 20 تیرماه به همراه فرماندار شهرستان شیراز، معاون دادستان مرکز استان، قائم مقام شهردار شیراز، نماینده راه و شهرسازی، شهردار منطقه، نماینده شورای اسلامی شهر و تعدادی از فعالان گروه‌های جهادی از محله تاریخی سعدی بازدید کرد.

استاندار فارس در پایان این بازدید چندساعته گفت: محله سعدیه یکی از محلات اصیل و قدیمی است که دارای مردمانی شجاع، صبور، ولایتمدار نیز است اما آن طور که شایسته است به آن توجه نشده و باید با سرعت بیشتری برای رفع مشکلات آن به‌ویژه مسائل فرهنگی، امنیتی و اجتماعی و معیشتی اقدام کرد.

وی، شهدای این منطقه را یکی از بالاترین شهدای مناطق شیراز دانست و افزود: تقدیم این تعداد شهید والامقام در یک محله، حکایت از ولایتمداری، توجه به نظام و انقلاب و علاقه‌ی مردمان این منطقه به کشور دارد.

ایمانیه در ادامه با اشاره به بازدید میدانی خود از برخی کوچه‌های این شهرک از وجود مشکلات متعدد در معابر، آب، برق، فاضلاب، امنیت و مسائل مرتبط با اتباع بیگانه سخن گفت و افزود: مقرر کردیم هفته آینده جلسه‌ای با حضور مسئولان و متولیان مرتبط داشته باشیم تا مشکلات این محله تا حدود بسیار زیادی کاهش یابد.

نماینده عالی دولت در فارس در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه ساکنین این منطقه در موضوع سکونت در وضعیت نابسامانی قرار دارند، بر استفاده از طرح بازآفرینی به‌عنوان یک مسیر قانونی برای حل این مشکل تاکید کرد.

وی با ابراز امیدواری از اینکه این محله جزو مناطقی باشد که به شکل جدی در زمینه بازآفرینی شهری مورد توجه قرار گیرد، گفت: امید است با کمک شهرداری شیراز، شورای اسلامی شهر، راه و شهرسازی، بنیاد مسکن و گروه‌های جهادی متعدد و خوب این منطقه، این موضوع ساماندهی شود.

ایمانیه همچنین از برنامه‌ریزی‌های مورد نیاز و اتخاذ تدابیر لازم برای ایجاد شهرک مسکونی جدید برای اهالی این منطقه هم سخن گفت و تصریح کرد: در صورت لزوم می‌توان شهرکی را در نزدیکی همین محله تاسیس کرد تا همزمان با تملک‌های صورت گرفته برای موضوع بازآفرینی، مشکل مسکن ساکنین نیز مرتفع شود.

انتهای پیام
captcha