کد خبر: 4226090
تاریخ انتشار : ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۳۹

تکلیف کتابخانه عمومی ارسنجان بعد از 15 سال مشخص شود

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس با بیان اینکه پروژه کتابخانه ارسنجان بیش از 15 سال پیش در این شهرستان کلنگ‌زنی شده است، گفت: گره پروژه کتابخانه عمومی شهر ارسنجان باید با همت شهرداری شورا و مسئولان این شهر باز شود.

تکلیف بررسی وضعیت کتابخانه عمومی ارسنجانبه گزارش ایکنا از فارس، نشست بررسی پروژه کتابخانه شهر ارسنجان امروز، 20 تیرماه با حضور محمد حسین فیروزی، مدیر کل کتابخانه‌های عمومی فارس؛ حمیدرضا قانعی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس؛ کاووس رضایی، فرماندار ارسنجان، سجاد رحیمی، شهردار ارسنجان و جمعی از کارشناسان اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی فارس برگزار شد.

محمدحسین فیروزی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس در این جلسه با اشاره به فعالیت کتابخانه ملامحمد شفیع ارسنجانی گفت: در شهر ارسنجان، کتابخانه عمومی ملامحمد شفیع با متراژ ۱۲۰۰ متر در حال فعالیت است و استقبال خوبی از این کتابخانه صورت می‌گیرد.  

وی همچنین به پروژه کتابخانه ارسنجان اشاره کرد و افزود: این پروژه در زمینی به مساحت 950 و با زیربنای 600 متر مربع بیش از 15 سال پیش کلنگ‌زنی شده در مرحله فوندانسیون باقی مانده است. با توجه به اعتبارات موجود برای این پروژه تعیین تکلیف کتابخانه به نفع شهرستان و مردم شهر ارسنجان خواهد بود.  

فیروزی بیان کرد: نظر 2 دستگاه اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس و اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بر این است که گره پروژه کتابخانه عمومی شهر ارسنجان باید با همت شهرداری شورا و مسئولان این شهر باز شود تا هرچه سریع‌تر ساخت کتابخانه استاندارد که در شأن مردم کتاب دوست ارسنجان باشد، آغاز شود.

کاووس رضایی، فرماندار شهرستان ارسنجان نیز در این نشست بر پیگیری روند ساخت پروژه کتابخانه عمومی شهر ارسنجان تأکید کرد و گفت: ۵۰ میلیارد ریال از اعتبارات دولتی برای این کتابخانه تخصیص داده شده است، گفت: شهرداری و شورای شهر باید هرچه سریعتر کارهای واگذاری زمین این پروژه را انجام دهند تا شروع مجدد این پروژه در اسرع وقت صورت گیرد.

وی تصریح کرد: ساخت پروژه کتابخانه عمومی شهر ارسنجان ضرورت و مورد نیاز مردم است و لازم است که با همکاری مسئولان شهرستان تعیین تکلیف شود.

انتهای پیام
captcha