کد خبر: 4225898
تاریخ انتشار : ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۶:۲۰

راه‌اندازی پارک علم و فناوری سلامت در پردیس شهید دوران شیراز

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از تلاش و اقدامات لازم برای راه‌اندازی پارک علم و فناوری سلامت در پردیس شهید دوران این دانشگاه خبر داد.

نشست دانشگاه علوم پزشکی شیرازبه گزارش ایکنا از فارس، سیدوحید حسینی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز امروز، 19 تیرماه در دیدار با مدیر پارک علم و فناوری استان فارس ضمن قدردانی از تلاش مسئولان استان برای توسعه زیرساخت پارک علم و فناوری سلامت شیراز گفت: تلاش می‌شود تا تفاهم‌نامه سه جانبه، بین دانشگاه علوم پزشکی شیراز، استانداری فارس و پارک علم و فناوری استان به امضا برسد.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده و فرآیند راه‌اندازی پارک علم و فناوری سلامت شیراز واقع در پردیس شهید دوران دانشگاه علوم پزشکی شیراز، بر تلاش مسئولان دانشگاه در راستای افزایش فضای فیزیکی و زیر ساخت آن تاکید کرد.

حسینی با اشاره به ظرفیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور، از پیگیری‌های استاندار فارس در زمینه اختصاص زمینی برای راه‌اندازی بخش دیگر از پارک علم و فناوری سلامت و اختصاص شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور حوزه سلامت با هدف تامین زیرساخت‌های مورد نیاز خبر داد.

تلاش برای جذب سرمایه‌گذاری در حوزه فناوری استان، تشویق فعالیت‌های فناوران استان به ویژه در حوزه سلامت، تلاش برای توسعه فناوری در دانشگاه‌ها، نخبه‌پروری و توجه به فناوران و استعدادهای درخشان استان، تقویت محصولات دانش‌بنیان داخلی به ویژه تولیدات سلامت محور نیز از دیگر تاکیدات رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این نشست هم‌اندیشی بود.

وی با اشاره به برگزاری نشست هم‌اندیشی اخیر مسئولان دانشگاه با استاندار فارس در راستای گسترش زیرساخت‌های پارک علم و فناوری سلامت شیراز و اختصاص بخشی از زمین‌های حوزه فناوری استان به این پارک، هدف از برگزاری این نشست‌ها را توسعه شرکت های فناور و دانش‌بنیان سلامت محور و افزایش خدمات‌رسانی به مردم دانست.

امین ذوالقدر، رئیس پارک علم و فناوری استان فارس نیز در این نشست پیرامون زمینه‌های تعامل با دانشگاه علوم پزشکی شیراز و اقدامات زیرساختی در راستای توسعه پارک علم و فناوری سلامت شیراز سخن گفت.

انتهای پیام
captcha