کد خبر: 4225398
تاریخ انتشار : ۱۷ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۷

حمایت فن بازار فارس از دانش‌بنیان شدن 100 واحد تولیدی

طبق اعلام مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، با همكاری پارك علم و فناوری 280 شركت تولیدی و صنعتی مستعد دانش‌بنیان توسط فن بازار منطقه‌ای فارس شناسایی شدند كه از این تعداد 100شركت دانش‌بنیان شده‌اند.

جلسه شورای فن بازار فارسبه گزارش ایکنا از فارس، جلسه شورای فن بازار فارس به ریاست استاندار فارس و با حضور  مدیران دستگاه‌های اجرایی و مسئولان تشكل‌های عضو امروز، 17 تیرماه در شیراز برگزار شد. در این جلسه ضمن ارائه گزارش از عملكرد فن بازار فارس در سال گذشته برنامه‌های امسال مطرح و به تصویب رسید.

سیدمسعود عظیمی، مدیر عامل شركت شهرك‌های صنعتی فارس در این جلسه با بیان اینكه فن بازار منطقه‌ای استان در سال گذشته عنوان برتر كشور را به خود اختصاص داد، گفت: این موفقیت مرهون  وجود هماهنگی، هم‌افزایی و تعامل مناسب در استان برای گسترش و ترویج مباحث مربوط به فناوری است.

وی، مهم‌ترین نقش فن بازار را توسعه بازار فناوری برشمرد و گفت: شبكه‌سازی و بازاریابی محصولات دانش‌بنیان و فناورانه، سرمایه‌گذاری در اکوسیستم نوآوری، انتقال فناوری و رفع نیاز فناورانه صنایع از مهم‌ترین شاخص‌های عملكردی فن بازار است كه در این بخش‌ها فعالیت‌های مناسبی انجام شده است.

عظیمی از مهم‌ترین برنامه‌های انجام شده در فن بازار فارس را ارائه بانک اطلاعاتی شرکت‌های دانش‌بنیان به واحدهای صنعتی به منظور برقراری ارتباط، شناسایی و رفع نیازهای فناورانه صنایع از طریق شرکت‌های دانش‌بنیان، برگزاری نشست‌های تبادل فناوری، شرکت در نمایشگاه‌ها جهت فروش محصولات دانش‌بنیان با حمایت شرکت شهرک‌های صنعتی، برگزاری دوره‌های آموزشی در راستای تقویت دانش فنی شرکت‌های دانش‌بنیان با حمایت 80 درصدی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، تبلیغ و ارائه محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان در پورتال فن بازار و معرفی محصولات دانش‌بنیان در شبکه فن بازار ملی ایران و استفاده از ظرفیت گروه شبکه تبادل و انتقال فناوری 8 کشور مسلمان در حال توسعه بیان كرد.

مدیر عامل شركت شهرك‌های صنعتی فارس، حمایت به‌منظور دانش‌بنیان شدن واحدهای صنعتی را از دیگر فعالیت‌های موثر فن بازار منطقه‌ای استان در راستای تحقق اقتصاد دانش‌بنیان اعلام و تصریح كرد: با همكاری پارك علم و فناوری 280 شركت تولیدی و صنعتی مستعد دانش‌بنیان توسط فن بازار منطقه‌ای فارس شناسایی كه از این تعداد 100شركت دانش‌بنیان شده‌اند و از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گواهینامه دانش‌بنیانی دریافت كرده‌اند.

عظیمی، شناسایی 310 نیاز فناورانه، رفع 51 نیاز فناورانه واحد های صنعتی به ارزش220 میلیارد تومان توسط شركت‌های دانش‌بنیان، برگزاری 20 رویداد فناورانه، بازارسازی افزون بر 500 میلیارد تومان، جهت شركت‌های دانش‌بنیان و فناور، تجاری‌سازی 33 استارتاپ و برگزاری 830 جلسه و انعقاد 50 تفاهم‌نامه همكاری را از دیگر فعالیت‌های انجام شده در فن بازار منطقه‌ای فارس بیان كرد.

در این جلسه برنامه‌های امسال فن بازار منطقه‌ای فارس در محورهای انتقال تكنولوژی و رفع نیازهای فناورانه، بازاریابی محصولات فناورانه و دانش‌بنیان، جذب سرمایه و توسعه شبكه و زنجیره خدمات فناوری مطرح و به تصویب رسید.

جلسات شورای فن بازار به‌منظور ایجاد هماهنگی بین نهادهای علم و فناوری استان، بررسی برنامه عملیاتی سالیانه فن‌بازار منطقه‌ای و ارائه پیشنهادها، بررسی گزارشات فن‌بازار منطقه‌ای و ارائه راهكارهایی برای رفع موانع و كمك‌ و همكاری موثر در جهت رونق برنامه‌ها و فعالیت‌های فن‌بازار در سطح استان برگزار می‌شود. 

انتهای پیام
captcha