کد خبر: 4225281
تاریخ انتشار : ۱۶ تير ۱۴۰۳ - ۱۹:۱۶

لزوم بصیرت‌افزایی در عزاداری حسینی

شهردار شیراز بر لزوم‌ بصیرت‌افزایی در عزای سید و سالار شهیدان تأکید کرد.

نشست هیئات مذهبی، شیرازبه گزارش ایکنا از فارس، محمدحسن اسدی، شهردار شیراز امروز، 16 تیرماه در آیین استقبال از محرم در هیئت مذهبی قشقایی‌های شیراز گفت: در عزای سید و سالار شهیدان باید مثل همیشه در خدمت اهل‌بیت(ع) باشیم و بتوانیم از نهضت حسینی(ع) بهره لازم را ببریم.

وی ادامه داد: علاوه بر حضور و شرکت در مراسم امام حسین(ع) بتوانیم از بصیرت حسینی استفاده کنیم، چراکه امام حسین(ع) در جنگ با استکبار زمان خود، پای اعتقادات به حق خود ایستادگی کرد.

شهردار  شیراز همچنین به فعالیت گسترده عمرانی در گوشه گوشه شهر با حمایت و پشتیبانی شورای اسلامی شهر و همت خانواده بزرگ شهرداری شیراز و دیگر دستگاه‌های خدمات‌رسان استانی و شهری اشاره کرد.

اسدی با اشاره به طرح محله و مسجدمحوری و همچنین محرومیت‌زدایی در سطح مناطق یازده‌گانه شهرداری گفت: با حمایت و همت شورای اسلامی شهر و شهرداری شیراز، ۳ درصد بودجه عمرانی مدیریت شهری این کلان‌شهر به طرح محله و مسجدمحوری و ۳ درصد به محرومیت‌زدایی نقاط کم برخوردار این کلان‌شهر اختصاص یافت تا بتوانیم تحولات خوبی را در محلات رقم بزنیم و کارکرد مسجد را به‌عنوان محور فعالیت های دینی، فرهنگی، اجتماعی و...در محلات گسترش دهیم.

رضا محمدیان، رئیس کمیسیون حمل‌‌ونقل، ترافیک و عمران شورای اسلامی شهر شیراز و همچنین رئیس شورای هیئات مذهبی استان فارس نیز با توجه به شعار مجموعه عزاداران حسینی در سال جاری اظهار کرد: شعار «آزادگان عالم در خیمه حسین(ع)اند» شعار مشترک هیئت‌های عزاداری در ایام محرم و صفر ۱۴۰۳  برگرفته از بیانات رهبر معظم انقلاب در نامه به دانشجویان آمریکایی محور قرار گرفته است.

وی افزود: ایران با همراهی محور مقاومت پرچم مظلومیت فلسطین را در نقاط مختلف دنیا به اهتراز درآورده است و امروز می‌بینیم موج حمایت از فلسطین در بسیاری از کشورهای جهان شکل گرفته است.

رئیس شورای هیئات مذهبی فارس ادامه داد: این دیدگاه، نشان دهنده تفکر آزادی در عصر صاحب‌الزمان(عج) است که باید دقت کرد، زیرا افرادی که بصیرت کافی ندارند ممکن است در این عصر از قافله عقب افتاده، اما کسانی که مسلمان نباشند به صورت آزاده زیر خیمه امام حسین (ع) قرار گیرند.

محمدیان بیان کرد: این هیئات و مجالس صرفا بحث عزاداری تنها نیستند، کما اینکه بحث جهاد تبیین و روشنگری را باید در دستور کار قرار دهیم و به نسل آینده خط ولایت را بشناسانیم و در هیئات این محلات باید گفتمان بصیرت‌افزایی شکل بگیرد.

محمدرضا هاجری، رئيس کمیسیون فرهنگی، گردشگری و سومین حرم اهل‌بیت(ع) نیز با اشاره به اینکه در جمع شیفتگان و عاشقان مکتب حسینی هستیم، گفت: عشایر به عنوان نماد غیرت و ولایتمداری هستند.

انتهای پیام
captcha