برپایی یادواره‌های کلاس‌محور و مدرسه‌ای در فارس
کد خبر: 4221042
تاریخ انتشار : ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۴۸

برپایی یادواره‌های کلاس‌محور و مدرسه‌ای در فارس

مسئول سازمان بسیج دانش‌آموزی استان فارس از جمله برنامه‌های در دستور کار این سازمان در راستای کنگره ملی شهدای فارس را برپایی یادواره‌های کلاس‌محور و مدرسه‌ای عنوان کرد.

کاظم اسماعیلی شعار، مسئول سازمان بسیج دانش‌آموزی استان فارسبه گزارش ایکنا از فارس، کاظم اسماعیلی شعار، مسئول سازمان بسیج دانش‌آموزی استان فارس امروز، 22 خردادماه در جمع اعضای کمیته شهدای دانش‌آموز و فرهنگی کنگره ملی ۱۵ هزار شهید استان با تشریح برنامه‌ریزی‌های انجام شده در خصوص این کنگره اظهار کرد: تشکیل گروه‌های چند هزار نفری، برپایی نمایشگاه و برگزاری یادواره‌ها در مدارس از اهم این برنامه‌ها است.

وی با بیان اینکه اصل برنامه‌های یادواره در مهرماه خواهد بود و یادواره‌های کلاس محور و مدرسه‌ای در دستور کار است، گفت: اجلاسیه ملی شهدای دانش‌آموز و فرهنگی از دیگر برنامه‌هایی است که در دستور کار قر دارد.

مسئول بسیج دانش‌آموزی فارس ادامه داد: ایجاد یادمان شهدای دانش‌آموز در مدرسه محل تحصیل آن‌ها از دیگر برنامه‌ها خواهد بود.

معصوم علی صفی قلی، رئیس اداره شاهد و ایثارگران اداره‌کل آموزش و پرورش فارس نیز گفت: برگزاری ۵ هزار یادواره شهدای دانش‌آموز مدرسه‌ای و ۱۵ هزار یادواره کلاسی از آبان‌ماه ۱۴۰۲ تا آبان ماه ۱۴۰۳ از جمله برنامه‌های این اداره است.

وی با بیان اینکه برنامه‌ریزی برای تولید مستند از آثار شهدای استان از دیگر فعالیت های این حوزه است، گفت: با استفاده از رمزینه اطلاعات شهدا جمع‌آوری خواهد شد لذا جمع‌آوری اسناد ۱۵۰۰ شهید از جمله شهدای دانش‌آموز استان در حال انجام است تا در کنگره سرداران و  ۱۵ هزار شهید  استان ارائه کنیم.

انتهای پیام
captcha