برنامه عملیاتی دستگاه‌های اجرایی در سند سومین حرم اهل بیت(ع) ارائه شود
کد خبر: 4216033
تاریخ انتشار : ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۵۶

برنامه عملیاتی دستگاه‌های اجرایی در سند سومین حرم اهل بیت(ع) ارائه شود

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز خواستار ارائه برنامه عملیاتی از سوی دستگاه‌های اجرایی در خصوص تحقق اهداف سند راهبردی «شیراز، سومین حرم اهل بیت(ع)» شد.

سیدابراهیم حسینی، رئیس شورای اسلامی شهر شیرازبه گزارش ایکنا از فارس، سیدابراهیم حسینی، رئیس شورای اسلامی شهر شیراز امروز، ۲۶ اردیبهشت در آیین رونمایی از سند راهبردی «شیراز، سومین حرم اهل‌بیت(ع)» که به مناسبت دهه کرامت در شبستان امام خمینی (ره) حرم شاهچراغ(ع) برگزار شد، گفت: بررسی دیدگاه‌های رهبر معظم انقلاب نشان می‌دهد ایشان به شیراز به‌عنوان یکی از استوانه‌های اساسی در ایجاد تمدن نوین اسلامی به‌عنوان مقدمه ظهور حساب جدی بازکرده‌اند، همان‌گونه در بیانیه گام دوم به‌عنوان خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی اشاره فرمودند.

وی افزود: در جلسات برگزار شده با بزرگان استان همچون نماینده ولی‌فقیه استان فارس، استاندار فارس و تولیت آستان مقدس حضرت شاهچراغ(ع) این موضوع بحث و بررسی شد و در آبان ۱۴۰۱ این موضوع تصویب شد که ضرورت تدوین پیشنهاد سند راهبردی سومین حرم اهل‌بیت(ع) در دستور کار قرار بگیرد. به همین جهت در جلسه شورای فرهنگ عمومی این موضوع مطرح و تدوین این سند در دستور کار قرار گرفت.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه این سند در چارچوب ۸ گام ارائه، تصویب و پس‌ازآن مطالعه ابعاد مختلف سند آغاز شده است، گفت: اولین گام در این سند راهبردی ارزشمند چشم‌انداز، رسالت و بیان الزامات اقتضائات به شاکله دبیرخانه اجرایی در روز شنبه، ۲۲ اردیبهشت در جلسه شورای فرهنگ عمومی ارائه و تصویب شد.

حسینی ادامه داد: با تصویب این سند به چند تکلیف تأکید شده است که استانداری و برنامه و سازمان برنامه‌وبودجه باید برنامه عملیاتی دستگاه‌های اجرایی را باید ارائه کنند و در خصوص لزوم اعتبارات اجرایی از محل اعتبارات ملی و استانی سازمان برنامه‌وبودجه نیز تکلیف دارد و استانداری فارس نیز در دو شورای ملی زیارت و شورای عالی انقلاب فرهنگی این سند را تصویب کند و هرساله گزارش‌های مربوطه در هفته کرامت در جلسه شورای فرهنگی عمومی و شورای اداری ارائه شود.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: جان‌مایه این سند وحدت حداکثری مردم و مسئولین برای ارتقا جایگاه شیراز به تراز سومین حرم اهل‌بیت(ع) است و انتظار داریم این جلسه به‌عنوان آغاز کار باشد، همچنین در مرحله دوم برای درک محتوای این سند تلاش شود و از مردم این درخواست راداریم که برای این سند مطالبه گری جدی از مسئولان داشته باشند.

حسینی همچنین از اساتید دانشگاه و حوزوی درخواست کرد تا این سند را مورد ویرایش قرار داده و نظرات و دیدگاه‌های خود را اعلام کنند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد حاج‌ابوالقاسم دولابی، مشاور رئیس‌جمهور در امور روحانیت و حوزه‌های علمیه کشور نیز که در این مراسم حضور داشت، اظهار کرد: ما در شرایطی دور هم جمع شده‌ایم و از سند حرم مطهر سومین حرم رونمایی می‌کنیم که صدای شکسته شدن نظم فاسد جهانی به گوش می‌رسد.

وی افزود: اگر زمانی امام ما فرمود که صدای شکسته شدن صدای کمونیسم به گوش می‌رسد امروز به راحتی می‌شود صدای شکسته شدن استخوان‌های لیبرالیسم را هم شنید. در چنین شرایطی که سازمان‌های ظالمانه جهانی چشم خود را بر روی بدترین جنایات بسته‌اند تنها کورسوی امیدی که در گوشه و کنار جهان و دلدادگان آزادی بشر را به سمت خود معطوف کرده است، نور ولایت اهل بیت (ع) است.

دولابی با بیان اینکه مهمترین، قوی‌ترین و جدی‌ترین جریانی که در برابر نظم نوین فاسد جهانی ایستاده است جریان متکی به اهل بیت است، گفت: امروز ایران عزیز با افتخار حامی مظلومان جهان است و این توفیقی که در ایران مشاهده می‌کنید برگرفته از مکتب اهل بیت (ع) مکتب أَشِدَّاء عَلَی الْکُفَّارِ رُحَمَاء بَیْنَهُمْ است.

وی اظهار کرد: مهم‌ترین خاستگاه این مکتب، زیارتگاه اهل بیت عصمت و طهارت مشهد مقدس، قم مقدس و شیراز با عظمت است و رونمایی از رونمایی از سند راهبردی شیراز اقدام بزرگی در راستای تقویت حرکت استکبارستیز اسلامی است.

انتهای پیام
captcha