کد خبر: 4120515
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۶

بستری ۹۲ بیمار کرونا در بیمارستان‌های فارس

طبق اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با بستری ۲۳ بیمار جدید کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، هم‌اکنون ۹۲ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان فارس بستری هستند.

آمار کرونا، استان فارسبه گزارش ایکنا از فارس، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه‌ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز سه‌شنبه، 18 بهمن ۱۴۰۱ اعلام کرد.

در این اطلاعیه آمده است: «از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۶۵ هزار و ۲۲۵ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۲ هزار و ۱۸۲ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۳۵ هزار و ۳۶۰ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۳ هزار و ۳۵۵ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون ۴۲۹ هزار و ۸۶۵ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۸ هزار و ۸۲۷ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۲۳ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم‌اکنون ۹۲ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، 12 بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته، مورد جدید فوت ناشی از کووید۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۱۷۱ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۳ هزار و ۹۶۸ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۸۸ هزار و ۹۸۳ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۵ هزار و ۱۱۸ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۲ هزار و ۱۴۱ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۵ هزار و ۹۶۹ دُز نوبت سوم و ۱۳۵ هزار و ۷۵۵ دُز یادآور واکسن بوده است».

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha