کد خبر: 4105349
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۹

آزادسازی 128 زندانی جرائم غیرعمد فارس با کرامت رضوی

مدیرکل زندان‌های فارس از آزادسازی 128 زندانی جرائم غیرعمد زندان‌های استان با بدهی 727 میلیارد و 486 میلیون ریال با همت آستان قدس رضوی تاکنون خبر داد.

مراسم آزادسازی 42 نفر از زندانیان جرایم غیرعمد استان فارس، زندان مرکزی شیرازبه گزارش ایکنا از فارس، در آستانه فرا رسیدن ایام فاطمیه، مراسم آزادسازی 42 نفر از زندانیان جرایم غیرعمد استان فارس امروز، 16 آذرماه با همت آستان قدس رضوی برگزار شد. این زندانیان با مبلغ بدهی 39 میلیارد و 700 میلیون تومان از زندان آزاد و به آغوش خانواده بازگشتند.

این مراسم با حضور حجت‌الاسلام سیدکاظم موسوی رئیس کل دادگستری فارس، استادآقا مدیرعامل بنیاد برکت رضوی، سردار جابر مهدیار نماینده آستان قدس رضوی در استان فارس، اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندان‌های فارس و جمعی از خیرین، خادمیاران حرم رضوی در استان فارس و تعدادی از خانواده زندانیان در سالن شهید دستغیب اداره کل زندان‌های فارس برگزار شد.

اسحاق ابراهیمی، مدیرکل زندان‌های فارس و مدیر نمایندگی ستاد دیه استان در این مراسم ضمن قدردانی از خیرین نیک‌اندیش و مسئولان دلسوز که در تعامل با یکدیگر سعی در حل مشکلات مردم نیازمند دارند، گفت: خیرین بسیار بزرگواری در استان فارس وجود دارد که در هر زمینه‌ای برای پیگیری مشکلات زندانیان اعم از سلامت، خانواده زندانیان، اعطای بسته معیشتی و... پیشقدم هستند و با مجموعه زندان‌‌ها همکاری دارند و با همه محدودیت‌ها در کمک به این افراد استقبال می‌کنند.

وی تصریح کرد: مراجع قضایی استان، دادستان مرکز استان، همه مؤسسات و نهادهای حمایتی و خیریه نیز برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد کمک کرده‌اند.

ابراهیمی اضافه کرد: با همت تولیت آستان رضوی، چهارمین جلسه آزادسازی در استان فارس برگزار می‌شود که تاکنون زمینه آزادی ۱۲۸ زندانی با مجموع بدهی ۷۲۷ میلیارد و ۴۸۶میلیون ریال از زندان‌های استان فراهم شده است.

مدیرکل زندان‌های فارس گفت: مبلغ ۴۸ میلیارد تومان از شکات رضایت گرفته شده است و مبلغ ۸ میلیارد تومان اعسار پذیرفته شده است و 2 میلیارد و ۵۶۵ میلیون تومان نیز آورده زندانی بوده است.

وی اضافه کرد: مبلغ 286 میلیون تومان از محل کمک یکی از خیرین دادگستری استان و بیش از ۴میلیارد تومان نیز توسط آستان قدس پرداخت شده است و مبلغ 9 میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان نیز ستاد دیه از محل کمک‌های خیرین برای آزادی این زندانیان کمک کرده است.

ابراهیمی تصریح کرد: تعداد ۴۲نفر زندانی از مجموع 128 زندانی، همزمان با دهه اول فاطمیه با کمک آستان قدس رضوی از زندان آزاد شدند که بدهی این افراد 39 میلیارد و 700میلیون تومان بوده است و از این مبلغ بدهی، 26میلیارد تومان آن را شکات گذشت کرده‌اند، مبلغ یک میلیارد و 455 میلیون تومان را آستان قدس رضوی پرداخت کرده است و مابقی نیز با پذیرش اعشار، کمک خیرین و ستاد دیه استان تأمین شده است.

 مدیرکل زندان‌های فارس ادامه داد: آستان قدس رضوی همچنین زمینه آزادی تعداد ۱۹ زندانی جرایم قتل را با وساطت خادمیاران حرم رضوی فراهم کرده است.

بنا بر این گزارش، هم‌اکنون تعداد 859 زندانی مالی و غیرعمد در زندان‌های استان فارس، چشم انتظار دستان سخاوتمند خیرین نیک‌اندیش هستند. نیک‌اندیشان می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره حساب؛ ۱۱۹۹۱۱۹۹/۱۰ شماره کارت ۶۱۰۴۳۳۷۷۷۰۰۳۰۹۶۱ شماره شبا؛ iR۶۵۰۱۲۰۰۰۰۰۰۰۰۰۱۱۹۹۱۱۹۹۱۰ بانک ملت به نام ستاددیه استان فارس واریز کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha