کد خبر: 4088242
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۳

لازمه نهادینه شدن ارزش‌ها استفاده از ابزار هنر و رسانه است

مدیرکل صدا و سیمای فارس با یادآوری منویات رهبر معظم انقلاب که فرمودند هر مفهومی که در قالب هنر نگنجد ماندگار نیست، گفت: اگر بخواهیم مفاهیم دینی، ارزشی و انقلابی ماندگار و در جامعه به ویژه برای نسل نوجوان و جوان نهادینه شود باید از ساختار هنری و ابزار رسانه بهره مطلوب ببریم.

احمد پهلوانیان، مدیرکل صدا و سیمای فارسبه گزارش ایکنا از فارس، احمد پهلوانیان، مدیرکل صدا و سیمای فارس امروز، 5 مهرماه در محل اجرای نمایش میدانی «محشر» در شیراز گفت: این نمایش از نظر موضوع بسیار غنی و از نظر حسی بسیار اثرگذار است و محتوای قوی بر اساس روایت قرآنی دارد.

وی افزود: به فرموده مقام معظم رهبری (مدظله العالی) هر مفهومی که در قالب هنر نگنجد ماندگار نیست و اگر بخواهیم مفاهیم دینی، ارزشی و انقلابی ماندگار و در جامعه به ویژه برای نسل نوجوان و جوان نهادینه شود باید از ساختار هنری و ابزار رسانه بهره مطلوب ببریم.

پهلوانیان تاکید کرد: رسانه در تمامی ابعاد زندگی فردی و اجتماعی بشر امروز نقش موثری دارد و مدیریت فرهنگی، هنجارسازی، چارچوب سازی ذهنی و ... بدون بهره‌گیری از رسانه‌ها و ساختار هنر امکان ندارد و محشر، ترکیبی از هنر و رسانه و البته در یک میدان است که بخش زیادی از مردم فرصت حضور در این میدان را دارند.

مدیرکل صدا و سیمای فارس گفت: برای کارگردانی و اجرای محشر زحمت زیادی کشیده شده و کار فاخری است و محتوای غنی و اثرگذاری در خصوص مباحث دینی، دفاع مقدس و ... دارد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha