کد خبر: 4078368
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۱

بستری 632 بیمار کرونا در بیمارستان‌های فارس

طبق اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با بستری ۱۲۵ بیمار جدید کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، هم‌اکنون ۶۳۲ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان فارس بستری هستند.

آمار کرونا، استان فارسبه گزارش ایکنا از فارس، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه‌ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز دوشنبه، بیست و چهارم مرداد ۱۴۰۱ اعلام کرد.

در این اطلاعیه آمده است: «از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۰۶ هزار و ۱۸ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۴۹ هزار و ۹۳۸ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۹۵ هزار و ۲۲ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۲۷ هزار و ۸۴۵ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۱۰ هزار و ۹۹۶ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۲ هزار و ۹۳ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۱۲۵ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم‌اکنون ۶۳۲ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۸۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته یک مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت شده است و مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۸۱ نفر رسید.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۳۸ هزار و ۵ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۲۱ هزار و ۷۰۷ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۲۸ هزار و ۴۱ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۳۴ هزار و ۵۹۹ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۶۲ هزار و ۱۲۵ دُز نوبت سوم و ۹۶ هزار و ۹۴۲ دُز یادآور واکسن بوده است».

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha