کد خبر: 4077385
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۲

«با هم بخوانیم» به کتابخانه عمومی مشکان فارس رسید

دومین دوره طرح ملی «با هم بخوانیم» توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با مشارکت 35 کتابخانه عمومی برگزار شده است که در استان فارس کتابخانه عمومی مشکان در شهرستان نی‌ریز مجری این طرح است.

طرح ملی «با هم بخوانیم»، کتابخانه های عمومیبه گزارش ایکنا از فارس، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس، دومین دوره طرح ملی «با هم بخوانیم» توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در ۳۵ کتابخانه عمومی در سراسر کشور آغاز به کار کرد که کتابخانه عمومی مشکان شهر مشکان در شهرستان نی‌ریز مجری این برنامه در استان فارس است.

پس از اجرای موفقیت‌آمیز طرح ملی «با هم بخوانیم» در بهمن‌ماه سال ۱۳۹۶ در یکصد کتابخانه، دومین دور از اجرای این طرح ملی از مردادماه سال جاری در ۳۵ کتابخانه عمومی در سراسر کشور آغاز شد.

این برنامه با هدف گسترش عدالت در امر آموزش‌ فرهنگی و ترویج سبک‌زندگی ایرانی ـ اسلامی که از طریق مطالعه گروهی بر اساس یک سیر مطالعاتی هدفمند برای گروه سنی کودک و نوجوان تدارک دیده شده است.

انتخاب کتاب‌های خواندنی و متنوع و تدوین یک‌سری فعالیت‌های جذاب علمی و عملی فرآیند خوانش کتاب را در این طرح بسیار لذّتبخش ساخته است. ۳۵ کتابخانه برگزیده برای اجرای دور دوم طرح در مناطق محروم استان‌های کشور هستند و کتابداران نیز از میان برترین مجریان طرح در دور گذشته انتخاب شده‌اند.

همچنین با ایجاد سامانه ارسال گزارش و رصد و پشتیبانی لحظه‌ به لحظه طرح، عملکرد گروه‌های مطالعاتی ۱۲ نفره در این ۳۵ کتابخانه به صورت هفته به هفته از سوی ستاد بررسی می‌شود و برترین‌های هفته نیز معرفی خواهند شد.

ستاد استان‌ها و به ویژه کارشناسان فرهنگی استانی نیز وظیفه نظارت و پشتیبانی و حمایت و تأمین نیازهای احتمالی کتابداران مجری طرح را بر عهده دارند.

در تدوین سیر مطالعاتی به ۵ ساحت جهان‌بینی، اخلاق و هویت عالی انسانی، کارآمدی و توانمندی، علم و فکر، آگاهی و انقلابی‌گری توجه شده است.

کتابخانه عمومی «مشکان» در شهر مشکان شهرستان نی‌ریز در استان فارس در سال 1377  به بهره‌برداری رسید. این کتابخانه با برخورداری از بخش‌های مختلف و همچنین برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی و ترویجی ازجمله کتابخانه‌های پویا استان فارس به شمار می‌رود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha