کد خبر: 4068115
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۰

اعلام برنامه‌های هفته ازدواج در فارس

مدیرکل ورزش و جوانان فارس در تشریح برنامه‌های هفته ازدواج در این استان از برگزاری جشن «وصال» در نقاط مختلف استان خبر داد.

حیدر صفرپور، مدیرکل ورزش و جوانان فارسبه گزارش ایکنا از فارس، حیدر صفرپور، مدیرکل ورزش و جوانان فارس امروز، 11 تیرماه ضمن گرامیداشت فرا رسیدن ایام سالروز ولادت حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) و هفته ازدواج گفت: بدین مناسبت برنامه‌های متنوعی در سطح شهرستان‌های استان فارس برگزار خواهیم کرد.

وی مهم‌ترین برنامه این ایام را برپایی جشن «وصال» برشمرد و افزود: در این جشن از 40 زوج قدردانی و 50 فقره جهیزیه به زوج‌ها اهدا خواهد شد و همچنین از خادمان، خیران، فعالان و همسران جوان تجلیل به عمل می‌آید.

صفرپور، برگزاری کارگاه‌های پیش از ازدواج، ارائه مشاوره‌های رایگان در مراکز تخصصی، برگزاری پویش‌های ازدواج آسان و اقداماتی در فضای مجازی با هدف ترویج ازدواج را از دیگر برنامه‌های این هفته اعلام کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان فارس با اشاره به برگزاری نشست‌های تخصصی در حوزه جوانان و خانواده با حضور متخصصان و صاحب‌نظران، گفت: شعار امسال این هفته «ازدواج آسان و آسمانی» است لذا برنامه‌هایی متناسب با این شعار، تدوین شده و اجرایی می‌شود.

وی تصریح کرد: حذف تشریفات و افزایش تسهیلات ازدواج عامل رشد آمار ازدواج، است، به طوری که بر اساس بررسی‌ها، حذف تشریفات از مراسم ازدواج در ایام شیوع کرونا و همچنین افزایش میزان تسهیلات ازدواج از مؤلفه‌های افزایش آمار ازدواج در دو سال گذشته بوده است.

صفرپور با اشاره به توجه جدی دولت به مقوله ترویج ازدواج آسان بیان کرد: طی بررسی‌ها و آمار اعلامی از سوی وزارت ورزش و جوانان، اتفاق خوبی در دو سال اخیر رخ‌ داده و آمار ازدواج بعد از یک دهه که رو به افول بوده، افزایش پیدا کرده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha