کد خبر: 4067616
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۴۰۱ - ۰۲:۳۸

فراهم‌سازی زمینه‌های ظهور از وظایف سکانداران فرهنگی است

قائم‌مقام ستاد اقامه نماز فارس با بیان اینکه زندگی بهتر هر انسان مؤمنی به این است که در راستای ترویج فرهنگ مهدوی گام بر دارد، یکی از وظایف سکانداران فرهنگی جامعه را فراهم‌سازی زمینه‌های ظهور بیان کرد.

حجت‌الاسلام علی سقاچی، قائم مقام ستاد اقامه نماز فارسبه گزارش ایکنا از فارس، حجت‌الاسلام علی سقاچی، قائم‌مقام ستاد اقامه نماز فارس، هشتم  تیرماه در نشست شورای اقامه نماز زندان‌های این استان با اشاره به جایگاه نماز در سبک زندگی مهدوی، گفت: زندگی بهتر هر انسان مؤمنی به این است که در راستای ترویج فرهنگ مهدوی گام بر دارد.

وی افزود: این اطمینان باید برای ما حاصل شود که ظهور منجی عالم بشریت نزدیک است، لذا یکی از وظایف سکانداران فرهنگی جامعه همین فراهم‌سازی زمینه‌های ظهور منجی است.

سقاچی ترویج فرهنگ نماز را گامی در این راستا دانست و افزود: به هر اندازه‌ای که به این فریضه الهی اهمیت دهیم، به همان اندازه این عبادت، نقش بازدارندگی در زندگی فردی و اجتماعی را ایفا می‌کند.

قائم‌مقام ستاد اقامه نماز فارس سیره اهل بیت عصمت و طهارت(ع) را در این زمینه یادآور شد و گفت: ترویج فرهنگ نماز از جمله مهم‌ترین سیره اهل بیت عصمت و طهارت(ع) بود چنانچه ظهر عاشورا را به اقامه نماز جماعت اول وقت حضرت سیدالشهدا(ع) در طول تاریخ می‌شناسند و در حقیقت این پیامی برای تمام مسلمانان عالم است که حتی در بحبوحه جنگ و سخت‌ترین لحظات زندگی نباید از این فریضه الهی غافل شد.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به فعالیت روحانیان برای اقامه نماز و کلاس‌های آموزشی دینی در زندان‌ها، تصریح کرد: روحانیان جهادگر زندان‌ها اگر با همه زحماتی که می‌کشند باز شاهد سختی‌های پی در پی هستند، بدانند این همان جریان خودمانی‌ها در میهمانی الهی است و از فضل خداوند نباید هیچ‌گاه ناامید شد.

سقاچی در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه اداره‌کل زندان‌های فارس در زمینه ترویج فرهنگ نماز پیشتاز بوده و بار دیگر عنوان شایسته تقدیر را کسب کرده است، گفت: کسب عنوان برتر توسط این اداره‌کل در 13 سال متوالی جای تقدیر دارد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :