کد خبر: 4067134
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۷

استقبال استاندار فارس از پیگیری ایکنا مبنی بر بی‌توجهی به مؤسسات قرآنی

استاندار فارس از خبر دو روز پیش ایکنا مبنی بر گلایه بی‌توجهی مسئولان استان به مشکلات مؤسسات قرآنی استقبال کرد و دستور پیگیری این قضیه را داد.

محمدهادی ایمانیه، استاندار فارس به گزارش ایکنا از فارس، محمدهادی ایمانیه، استاندار فارس، عصر روز گذشته، 6 تیرماه در نشست خبری با اصحاب رسانه در شیراز از خبر دو روز پیش ایکنا با عنوان «مسئولان فارس دغدغه مؤسسات قرآنی را ندارند» استقبال کرد و دستور پیگیری این قضیه را داد.

ایمانیه تأکید کرد: تاکنون نامه‌ای از سوی مؤسسات قرآنی به خصوص برای مباحث بیمه برای من ارسال نشده است یا من ندیده‌ام اما درخواست دارم مجدداً این نامه ارسال شود.

وی از خبرنگار ایکنا و مدیر روابط عمومی استانداری فارس خواست حتماً پرینت خبر مذکور را در اختیارش قرار داده تا بر روی آن دستورات لازم را صادر کند.

ایمانیه همچنین در پاسخ به سؤال دیگر خبرنگار ایکنا مبنی بر ساماندهی تمام مساجد و نمازخانه‌های بین‌راهی تا اول تیرماه جاری گفت: قطعاً این مسئله را هم پیگیر خواهیم شد که آیا این کار صورت گرفته است یا خیر.

استاندار فارس در بخش دیگری از سخنان خود به مصوبه مجلس در خصوص ساماندهی محلات محروم نیز گفت: براساس مصوبه‌ای که اعلام شده، برای هزار محله کشور بازسازی انجام خواهد شد و فرمانده سپاه فجر فارس هم اعلام کرده‌اند که این مهم در محلاتی در شیراز  و در دو شهرستان دیگر اجرایی می‌شود و مقرر شده تا ۲ هزار میلیارد تومان تخصیص اعتبار در راستای محرومیت زدایی به محلات اختصاص یابد.

طرح توسعه حرم شاهچراغ(ع)

وی همچنین در خصوص طرح توسعه حرم شاهچراغ(ع) هم گفت: این موضوع ارتباطی به خانه‌های میراثی ندارد. با توجه به صندوقی که تحت عنوان بازسازی حرم‌ها موجود است و در همه کشور هم فعالیت دارد، پرداخت وام ۶۰۰ میلیون تومانی به ساکنین مدنظر قرار گرفته است.

ایمانیه در ادامه درباره تعطیلی برخی از مراکز فرهنگی و کتابفروشی‌ها، اظهار کرد: این مراکز هم تخلفات ساخت و ساز و کاربری غیرمجاز و کمیسیون ماده ۱۰۰ داشتند و هم مرتکب تخلفات فرهنگی شده بودند.  در کشوری به نام جمهوری اسلامی زندگی می‌کنیم و قابل قبول نیست که در یک فروشگاه کتاب، کشف حجاب شود، لذا تلفیق تخلفات مختلف موجب تعطیلی برخی مراکز شده است. بنده تحمل نخواهم کرد در شهر پایتخت فرهنگی، عده‌ای بداخلاقی کنند و اعتقادات اکثریت قابل توجه مردم را به سخره بگیرند.

استاندار فارس به آخرین وضعیت طرح جهش ملی مسکن هم در فارس اشاره و بیان کرد: شاید نسبت به مسئولان مسکن و شهرسازی کم‌لطفی شود اما عمیقاً از روند اجرای این طرح در فارس راضی نیستم. چند روز پیش گلایه‌ای جدی کردم و مدیرکل راه و شهرسازی آماری آورد که فارس هم رتبه با استان‌های بزرگ کشور است. از طرفی با استدلال مدیرکل راه و شهرسازی موافقیم و امیدواریم به موقع روند اجرای طرح پیش رود.

وی ادامه داد: مرحله اول که احصای زمین در دو سال اول اجرای طرح است را طی کرده‌ایم و در مرحله انعقاد قرارداد هستیم، دو سرمایه‌گذار ۱۵ و ۷ هزار واحدی هم پای میز مذاکره آمده‌اند. قرارگاه خاتم‌الانبیا نیز موافقت کرده که ساخت ۵۰ هزار واحد را بر عهده بگیرد که تفاهم‌نامه آن هم منعقد شده است.

ایمانیه در خصوص آخرین وضعیت کارخانه آی‌تی‌آی هم بیان کرد: صاحبان کارخانه، سرمایه‌گذاری را پیدا کرده‌اند و مقرر شده بود که این هفته پولی به حساب دادگستری واریز کند که بخشی از مطالبات اولیه کارگران پرداخت شود تا پس از آن با رای شورای داوری کار و قوه قضاییه، ملاک به‌روز شدن میزان کل پرداختی مشخص شود اما تا امروز واریز نشده و قوه قضاییه هم آمادگی صدور حکم برای مزایده گذاشتن این کارخانه را دارد.

استاندار فارس همچنین درباره کارخانه روغن نباتی گفت: توافقاتی با صاحبان کارخانه داشتیم که انصافاً طبق تعهدات پیش می‌روند.مجددا خاکبرداری کارخانه در منطقه ویژه را فعال کرده و مقرر شده ۲۰۰ میلیارد تومان آورده خود را بیاورند و ما هم کمک کنیم که وام از بانک ملی بگیرند. پس از بهره‌برداری کارخانه جدید با ظرفیت تولید بیش از فعلی هم کمک خواهیم کرد تا زمین کارخانه فعلی را بفروشند و فاز سوم را در منطقه ویژه اجرایی کنند.

پیگیری دستاوردهای سفر رئیس‌جمهور

وی در خصوص پیگیری دستاوردهای سفر رئیس‌جمهور نیز بیان کرد: با توجه به سفر دستیار ویژه رئیس‌جمهور، در خصوص آزادراه اصفهان شیراز مقرر شده تا از سوی دستگاه‌های اجرایی که در این اقدام مشارکت دارند تا ۲هزار و ۳۵۰  میلیارد تومان آورده به شکل نقد یا به صورت تهاتر پیش‌بینی و تا پایان مرداد اعلام شود. همچنین با توجه به پیشرفت ۹۲ درصدی فاز یک انتظار می‌رود تا پایان امسال، این فاز زیر بار ترافیکی رود. ۱۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار نقدی نیز از مجموع ۶ هزار میلیارد تومان تخصیص به استان واریز شده است.

ایمانیه با بیان اینکه مجموع کل طرح‌های مصوب سفر، ۱۳۲ پروژه بود، گفت: ۳۲ پروژه دارای مشکل بود اما در سفر دستیار ویژه رئیس‌جمهور تعیین تکلیف شد که از چه محلی تأمین اعتبار شود.

استاندار فارس به مشکلات مربوط به تأمین منابع آبی در روستاهای استان به واسطه خشکسالی و فرسودگی لوله‌های آب هم اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه یک چهارم آب بواسطه فرسودگی لوله‌ها هدر می‌رود، در این موضوع بر سر دو راهی هستیم و اگر تعمیر لوله‌ها انجام شود، بهتر از انجام لوله‌کشی جدید است.

وی با بیان اینکه در این باره منتظر مجوز دولت هستیم تا یک سرمایه‌گذار در این حوزه ورود کند، گفت: بیشترین مشکلات تأسیسات آبی استان به شهر شیراز است و ۳۰ هزار میلیارد تومان برای بهسازی تأسیسات آبی نیاز داریم.

ایمانیه به موضوع انتقال صنایع الکترونیک از شهر شیراز به اصفهان هم اشاره و بر این نکته که این موضوع به هیچ عنوان محقق نخواهد شد، گفت: در حال رایزنی هستیم تا قطعه زمین جدیدی به این حوزه اضافه شود.

استاندار فارس به مشکل تالاب‌ها هم اشاره و بیان کرد: اقرار می‌کنیم در این‌ حوزه با مشکلات بسیاری مواجه هستیم و باتوجه به عدم بارندگی، عدم آزاد سازی آب سد درودزن و مشکل مربوط به ایجاد چاه‌های غیرمجاز، تدبیر کرده‌ایم تا سوء‌استفاده‌چی‌ها یک شبه جمع‌آوری شوند اما این موضوع کمی زمان‌بر خواهد بود.

وی به موضوع برداشت آب از رودخانه هم اشاره و در این خصوص هم اظهار کرد: با توجه به اینکه این اقدام توسط یکی از کارخانه‌های لبنی استان انجام می‌شود، تاکید کردیم که نه به اشتغال و نه به تولید لطمه‌ای وارد نشود.

ایمانیه به آزادراه شیراز-اصفهان و سخنان اخیر یکی از نمایندگان شیراز در رابطه با قرار داد قطعه ۷ و ۸، گفت: قطعه ۷ این آزاد راه دارای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی است و قرارداد ندارد و قرارداد هر دو قطعه آن در مرداد منعقد می‌شود.

استاندار فارس در پایان به تالار مرکزی شیراز هم اشاره و بیان کرد: تا این مرکز به نام وزارت ارشاد نشود، اعتبار پیش‌بینی شده، تخصیص داده نمی‌شود. لذا در ابتدا این موضوع را مرتفع کردیم و در ادامه نیز اداره ارشاد پیگیر ساخت این تالار خواهد بود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha