کد خبر: 4046415
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۲

رئیس کل دادگستری فارس با یادآوری نامگذاری سال جاری گفت: دستگاه قضایی در کنار دولت تمام تلاش خود را نسبت به رونق تولید و کمک به ایجاد اشتغال در سطح استان فارس به کارگیری خواهد کرد.

دیدار رئیس کل دادگستری فارس با رئیس سازمان صمت به گزارش ایکنا از فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی، رئیس کل دادگستری استان فارس امروز، 14 فروردین در دیدار با رئیس سازمان صمت استان با تأکید بر اهمیت اجرایی شدن شعار تولید؛ دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین، گفت: دستگاه قضایی در کنار دولت تمام تلاش خود را نسبت به رونق تولید و کمک به ایجاد اشتغال در سطح استان فارس به کارگیری خواهد کرد.

وی با بیان اینکه رونق تولید در استان بسیار اهمیت دارد، افزود: این موضوع را به صورت ویژه پیگیری خواهیم کرد تا بتوانیم در زمینه اقتصاد تاثیرگذار باشیم.

موسوی همچنین بر ضرورت تعیین تکلیف واحد‌های تولیدی راکد و نیمه راکد در این استان تاکید  کرد و گفت: با توجه به سفر اخیر ریاست‌جمهوری به استان فارس و دستور ویژه ایشان مبنی بر راه‌اندازی مجدد واحد‌های تولیدی نیز ابن موضوع در برخی از کارخانه‌ها مانند آزمایش مرودشت انجام نشده است یا به کندی پیش می‌رود که بنا بر مطالبه دستگاه‌های اجرایی نظیر سازمان صمت از ما نسبت به گره‌گشایی و حل این مشکلات به طور ویژه ورود خواهیم کرد‌.

سیدمصطفی بحرینی، دادستان عمومی فارس هم در این دیدار با بیان اینکه تولید یکی از پایه‌های اساسی اقتصاد‌ محسوب می‌شود، گفت: رونق داشتن بخش تولید و تسهیل در فرآیند سرمایه‌گذاری به جای دلالی و سفته‌بازی می‌تواند بسیاری از مشکلات و ناهنجاری‌های اجتماعی را که عمده آن ناشی از بیکاری است، بهبود ببخشد.

وی با اشاره به اهمیت کاهش جرائم و آسیب‌های اجتماعی، افزود: ناامنی، سرقت، اختلاف زناشویی و طلاق و بسیاری دیگر از مسائل اجتماعی از جمله مواردی است که به تولید و اشتغال ارتباط دارد.

بحرینی با بیان اینکه ایجاد فرصت‌های شغلی برای زندانیان برای ما بسیار اهمیت دارد، گفت: با تهیه و تدوین یک برنامه آموزشی و حمایتی در راستای راه‌اندازی واحد‌های تولیدی در بخش صنعت و معدن و با بکارگیری ظرفیت‌های مربوط به خیرین و انجمن حمایت از زندانیان نیز می‌توانیم برای این افراد اشتغالزایی کنیم تا مطابق بر قانون و قابلیت‌های آن امکان درآمدزایی زندانیان با هدف اصلاح نظام اجتماعی فراهم شود.

دادستان عمومی فارس تصریح کرد: باید تحول اساسی نسبت به کاهش بازگشت مجدد افراد به زندان‌ها با به کارگیری برنامه‌های تولید و ایجاد فرصت‌های شغلی انجام گیرد.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت نظارت‌ها در دریافت مالیات و حقوق دولتی گفت: عمده درآمدهای دولت از طریق فروش نفت، صادرات غیرنفتی، مالیات، فروش املاک و دریافت حقوق دولتی است که بایستی با نظارت‌های هوشمند با استفاده از فناوری‌های نوین و تکنولوژی به روز دنیا نسبت به جلوگیری از فرار مالیاتی و تخلفات نیز برنامه‌ریزی شود.

بحرینی از تشکیل شعبه ویژه قضایی با هدف کمک به تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی خبر داد و گفت: در ماه‌های آتی دادگستری فارس نیز مجتمع قضایی جرائم و موضوعات ویژه اقتصادی را با هدف تسریع در فرآیندهای حمایتی نسبت به رونق تولید و اقتصاد استان راه‌اندازی خواهد کرد.

وی در پایان سخنان خود با تاکید بر اهمیت سرمایه‌گذاری در بخش تولید، بیان کرد: باید شرایط آسانی در جذب سرمایه به منظور سرمایه‌گذاری در استان فارس ایجاد شود تا قابلیت‌های توسعه‌ای فارس در بخش تولید محقق شود که دستیابی به آن نیازمند اراده جدی در بن مسئولان و دستگاه‌های اجرایی است.

ابراهیم ابراهیمی، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادستان هم در در رابطه اقدامات مثبت انجام گرفته در کارگروه استانی تسهیل و رفع موانع تولید، گفت: اجرایی شدن مصوبات آن کارگروه نقش قابل توجهی در کمک به بخش تولید و رونق اقتصادی فارس داشته است.

وی، تمرکز بر بخش صنعت فارس را یکی از اقدامات اساسی در سطح مدیران استان دانست و افزود: تمرکز بر فعالیت‌های کشاورزی در شهرستان‌های این استان ما را تا حدودی از دستیابی به اهداف صنعتی دور کرده است که خوشبختانه در چند سال اخیر اقدامات قابل توجه و تاثیرگذاری در توسعه واحد‌های صنعتی فارس با هدف ارتقای توان تولید انجام شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: