کد خبر: 4044005
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۹

نماینده ولی فقیه در استان فارس، مهم‌ترین عنصر تقوا را پذیرش ولایت دانست و گفت: به پذیرش ولایت، «تولی» گفته می‌شود که در سوره مبارکه مائده به آن اشاره و تاکید شده که آنکه ولایت خدا و پیامبر خدا را بپذیرد، متولی است.

آیت‌الله لطف‌الله دژکام، نماینده رهبر معظم انقلاب در فارسبه گزارش ایکنا از فارس، آیت‌الله لطف‌الله دژکام، نماینده رهبر معظم انقلاب در فارس امروز، 27 اسفندماه در خطبه‌های نماز جمعه شیراز ضمن توصیه به رعایت تقوای الهی گفت: تقوا و پرهیزکاری دنیا و آخرت انسان را آباد می‌کند.

وی، مهم‌ترین عنصر تقوا را پذیرش ولایت دانست و فرا رسیدن سالروز ولادت امام زمان(عج) را تبریک گفت و افزود: جشن میلاد امام زمان(عج) برای کسانی جشن است که ولایت ایشان را پذیرفته باشند.

آیت‌الله دژکام با بیان اینکه عمل به ولایت‌پذیری، مصداق برخورداری از تقواست، گفت: به پذیرش ولایت، «تولی» گفته می‌شود که در سوره مبارکه مائده به آن اشاره و تاکید شده که آنکه ولایت خدا و پیامبر خدا را بپذیرد، متولی است و مومنان باید فرمان بردار خلیفه خدا باشند.

امام جمعه شیراز اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در گام دوم انقلاب بر لزوم آمادگی برای ظهور امام زمان (عج) تاکید دارند و ما هم باید متولی باشیم و از نایب امام زمان (عج) را فرمانبرداری و تبعیت کنیم.

وی همچنین بر ضرورت تمرین ولایت‌پذیری تأکید کرد و افزود: فرمانبرداری از نایب امام زمان (عج)، تمرین ولایت‌پذیری در زمان ظهور حضرت مهدی(عج) است و به فرمان نایب ایشان اگر هم با سلیقه ما جور نباشد باید عمل کنیم و این مصداق ولایت‌پذیری و تقواست.

آیت‌الله دژکام با بیان اینکه به خدا نزدیک بودن به واسطه امام زمان(عج) ممکن می‌شود و جز با وساطت ایشان نمی‌توانیم به خدای متعال نزدیک شویم، افزود: امام زمان(عج)، حجت و چشم خدا در زمین هستند و هر کاری کنیم نیت ما را می‌بیند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: کشتی نجات امت اسلام، امام زمان (عج) هستند و ایشان پیروان خودشان را زنده می‌کنند و چشمه جوشان زندگی هستند و اگر دل به فرمان ایشان ببندیم.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری برنامه‌های باشکوه دهه مهدویت تصریح کرد: در اطراف حرم مطهر اهل بیت سوم (ع) شاهد اقدامات مطلوبی بودیم.

آیت‌الله دژکام تاکید کرد: باید به گونه‌ای عمل کنیم که تمام جهان شاهد ابعاد مهدویت باشد و تمام دستگاه‌های فارس برای دهه مهدویت باید آنچه در توان دارند به کار ببندند.

امام جمعه شیراز در ادامه سخنان خود با یادآوری اهمیت قدرت موشکی ایران اسلامی در حفاظت از این مرز و بوم، به میدان‌داری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این عرصه که موجب افتخار است، اشاره کرد و گفت: عظمت‌آفرینی نیروهای امنیتی و نظامی ما باعث می‌شود تا دشمن به خود اجازه ورود و نفوذ به خاک ما را ندهند؛ سربازان گمنام امام زمان(عج) عرصه داران این میدان هستند که عزت برای کشور به ارمغان می‌آورند و ما می‌بالیم که در جنگ‌های سایبری شاهد میدان‌داری آنها هستیم.

وی در بخش پایانی سخنان خود با گرامیداشت یاد مرحوم آیت‌الله علوی گرگانی نیز گفت: این مرحوم عالیقدر از اثرگذاران پیروزی انقلاب اسلامی بوده‌اند و دولت ما برای مذاکرات باید با اصول خود پیش برود و مذاکرات وین، خواسته های ما را در نظر بگیرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: