کد خبر: 4041517
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۴

استاندار فارس بر لزوم اتمام واکسیناسیون کرونا 98 درصد از جمعیت این استان تا خردادماه سال آینده تأکید کرد و گفت: تمام فرمانداران مکلف هستند تا در این زمینه همکاری لازم با دانشگاه علوم پزشکی همکاری کنند.

محمدهادی ایمانیه، استاندار فارسبه گزارش ایکنا از فارس، به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، محمدهادی ایمانیه، استاندار فارس امروز، 17 اسفندماه در جلسه شورای پدافند غیرعامل استان بر لزوم اتمام واکسیناسیون کرونا 98 درصد از جمعیت این استان تا خردادماه سال آینده تأکید کرد و گفت: تمام فرمانداران مکلف هستند با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی استان، برنامه‌ زمان‌بندی ارتقای واکسیناسیون را تا پایان خرداد ماه ۱۴۰۱ اجرا کنند تا واکسیناسیون مردم فارس در هر سه دز به میزان قابل قبولی برسد.

وی با اشاره به سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در خصوص پدافند غیرعامل، از همه دست‌اندرکاران این حوزه خواست تا بندهای مختلف این دستورالعمل را با دقت مطالعه و نسبت به اجرای آن اهتمام داشته باشند.

ایمانیه با تشریح این بندها اظهار کرد: بحث به‌روز رسانی طبقه‌بندی اماکن باید ظرف دو ماه آینده انجام شود؛همچنین برای تهیه و اجرای طرح‌های پدافند غیرعامل تا پایان برنامه ششم تمامی اقدامات لازم اجرا شود.

استاندار فارس همچنین به دو یا چند منظوره کردن مستحدثات متعلق به سازمان‌ها اشاره و بیان کرد: به منظور حفظ امنیت بیشتر، این مستحدثات باید سال آینده در فارس چند منظوره شوند.

وی بر فرهنگ‌سازی و آموزش عمومی در ارتباط با پدافند غیرعامل تاکید کرد و افزود: اساتید دانشگاه‌های بزرگ استان باید به انجام مباحث آموزشی و پژوهشی کمک کنند و در این مسیر سازمان مدیریت برنامه و برنامه‌ریزی نیز در این خصوص همکاری لازم را داشته باشد.

ایمانیه افزود: نقشه راه حوزه علوم دارویی و طیور نیز باید تهیه شده است و الگوی کشت مرتبط با هر شهرستان با شرایط آبی مناسب هر منطقه تغییر و الگوی کشت بازنگری شود.

استاندار فارس در پایان اظهار کرد: برش سازمانی طرح جامع پدافند غیرعامل استان فارس باید تا پایان فروردین‌ماه ابلاغ شده است و مورد رصد قاطعانه قرار گیرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: