کد خبر: 4016367
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۱

رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌های استان فارس گفت: برای کار فرهنگی برای دانشجویان باید زیستمان‌های متفاوت دانشجو را درک کنیم و برنامه‌ریزی‌های متفاوت نیز انجام دهیم.

حجت‌الاسلام حمید مقامی، رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌های استان فارسبه گزارش ایکنا از فارس، به نقل از روابط عمومی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، حجت‌الاسلام حمید مقامی، رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌های استان فارس امروز، 5 آذرماه در نخستین دوره آموزشی مدیران اجرایی و مسئولان واحد بانوان دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور که به میزبانی دانشگاه آزاد شیراز برگزار شد، اظهار کرد: برای کار فرهنگی برای دانشجویان باید زیستمان‌های متفاوت دانشجو را درک کنیم و برنامه‌ریزی‌های متفاوت نیز انجام دهیم.

وی با اشاره به تنوع و تکثر رشته‌ها و دانشجوهای مختلف در دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: به‌منظور برنامه‌ریزی فرهنگی برای این دانشجویان باید اکوسیستمی که در آن تحصیل می‌کنند و شرایط رشته آنان را خوب شناخت و در برنامه‌ریزی‌ها نیز به این تفاوت‌ها توجه کرد.

رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌های استان فارس افزود: دانشجویانی که در فضاهای مختلف کار می‌کنند، زیستمان‌های متفاوتی را درک می‌کنند، بنابراین باید برنامه‌های متفاوتی برای آن‌ها طرح‌ریزی شود و استفاده از فضای عام و برنامه‌های عمومی برای همه دانشجویان قابل استفاده نیست.

اين استاد دانشگاه با اشاره به ظرفیت‌های موجود در دانشگاه‌ها گفت در مجموعه دانشگاه‌های مختلف ظرفیت‌های گوناگونی وجود دارد که باید آن‌ها را یافت و از آن‌ها استفاده کرد، یکی از این ظرفیت‌ها دوره‌های ضمن‌خدمت کارکنان است که قابل تعمیم به خانواده‌ها و حتی قابل تعمیم به دانشجویان نیز است و استفاده از ظرفیت گروه‌های معارف برای برگزاری کارگاه‌های خانواده و طراحی آموزش خانواده‌ها نیز مورد تأکید است.

وی تصریح کرد: شخصیت اصلی دانشجو در محاورات و گفت‌وگوهای رسمی کمتر قابل درک است، بنابراین کسی می‌تواند کار فرهنگی اثرگذار برای دانشجو را برنامه‌ریزی کند که شرایط مختلف و مراحل مختلف زندگی و شخصیت غیررسمی دانشجو را به خوبی شناخته باشد و بر روی آن تحلیل و بررسی کرده باشد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: شرایط شغلی مدیران اجرایی نهاد دارای حساسیت ویژه‌ای است و نقش این مدیران به‌عنوان مباشر آن دفاتر نهاد بسیار تعیین‌کننده و حساس است.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد شریفانی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این نشست با تأکید بر نقش و جایگاه ویژه مدیران اجرایی در دفاتر نهاد اظهار کرد: شرایط شغلی مدیران اجرایی نهاد دارای حساسیت ویژه‌ای است و نقش این مدیران به‌عنوان مباشر آن دفاتر نهاد بسیار تعیین‌کننده و حساس است.

وی بیان کرد: اجرای امور و عملیاتی‌کردن برنامه‌های نهاد رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی با همراهی و همکاری مدیران اجرایی و مسئولان امور بانوان میسر و ممکن می‌شود و تصمیم‌گیری‌ها و سیاست‌های اعلامی و اتخاذشده توسط مسئولان نهاد رهبری در استان‌ها عملاً از مجرای مدیران اجرایی و مسئولان امور خواهران به منصه ظهور می‌رسد، بنابراین نقش آموزش و به‌روز کردن معلومات و اطلاعات این دو قشر بسیار مهم و پررنگ است.

شریفانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بخش‌هایی از تفسیر سوره مبارکه حمد، این سوره و سوره مبارکه اعراف را خلاصه‌ای از روح قرآن برشمرد و افزود: سوره حمد یک دعاست که از صدر تا پایان برای یک فرد مؤمن مبین تواضع در برابر خداوند و چگونگی درخواست و نحوه خضوع در برابر پروردگار و و طلب خواسته‌های بنده مؤمن است.

یادآور می‌شود، در اين همايش دو روزه، کارگاه سواد رسانه و نقش آن در جامعه امروز با محور اهمیت و ضرورت افزایش سواد رسانه‌ای در دانشگاه آزاد شیراز برگزار شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: