کد خبر: 4007031
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - ۰۲:۳۵

ناظر شورا در سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز با اشاره به جایگاه سومین حرم اهل بیت(ع) این کلان‌شهر، گفت: طراحی فضاهای شهری در شیراز باید نمایانگر روح معنویت در سطح شهر باشد.

به گزارش ایکنا از فارس، به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، افسانه خواست‌خدایی، ناظر شورا در سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز عصر پنج‌شنبه، 29 مهرماه در جلسه هیئت مدیره سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز بر توجه به عنوان سومین حرم اهل بیت(ع) در طراحی فضاهای شهر تأکید کرد و گفت: این طراحی‌ها باید نمایانگر روح معنویت در سطح شهر باشد.

نایب‌رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه شیراز قطب پزشکی جنوب کشور است، ادامه داد: ورود افراد از اقصی نقاط کشور به شیراز بر ضرورت افزایش کیفیت فضای سبز شهری، که معرف شهر چهار فصل شیراز است می‌افزاید.

وی با اشاره به وجود بقاع متبرکه در سطح شهر، افزود: با توجه به حضور گردشگران سیاحتی در این شهر، باید نورپردازی مناسب این اماکن در اولویت برنامه‌های نورپردازی سطح شهر قرار گیرد.

خواست خدایی با بیان اینکه عناصر و المان‌های شهری به شهرها هویت می‌بخشند، افزود: هماهنگی فضاهای شهری با ارزش‌ها و هویت فرهنگی و مذهبی شیراز، نماد مطلوبی برای معرفی این شهر است.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر شیراز ابراز امیدواری کرد: با افزایش کیفیت مناظر و فضاهای شهری، علاوه بر نمایش معنویت سومین حرم اهل بیت(ع)،  همشهریان نیز از زندگی در یک شهر مطلوب به‌عنوان حق طبیعی خود برخوردار می‌شوند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: