کد خبر: 4006135
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۴

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با بیان آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس بر نقش غیرقابل انکار در پیشگیری از مرگ و میر کرونا تأکید کرد.

به گزارش ایکنا از فارس، سیدروح‌الله حسینی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز امروز، 26 مهرماه در استودیو سلامت فارس با بیان اینکه تاکنون، دو میلیون و ۸۲۹ هزار و ۷۲۶ دُز نوبت اول واکسن و یک میلیون و ۷۴۹ هزار و ۶۲۵ دُز نوبت دوم واکسن علیه کروناویروس در مراکز واکسیناسیون به مردم استان فارس تزریق شده است گفت: همچنین با تزریق ۶۵ هزار و ۵۵۱ دُز واکسن طی روز گذشته، مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در فارس از ابتدا تاکنون،به چهار میلیون و ۵۷۹ هزار و ۳۵۱ دُز رسید.

وی با تصریح اینکه در روزهای اخیر با یک حجم افزایشی در آمار مبتلایان به کووید ۱۹ و افراد بستری شده در بیمارستان‌های استان مواجه هستیم؛ مراجعه یک‌هزار و ۵۱۲ نفر به مراکز منتخب درمان سرپایی کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته را گویای این روند برشمرد.

حسینی با بیان وخامت حال عمومی بیماران مراجعه‌کننده به این مراکز گفت: تعداد جان‌باختگان ناشی از بیماری کووید ۱۹ نیز همچنان قابل توجه است؛ ولی نکته قابل توجه در مورد جان‌باختگان ناشی از کرونا، سهل‌انگاری برای دریافت واکسن است؛ در صورتی که مطالعات نشان می‌دهد که واکسن کرونا در جلوگیری از مرگ و میر و شدت بیماری، نقش غیر قابل انکاری را ایفا می‌کند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه سخنان خود گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، در مجموع بیش از یک میلیون و ۶۰۱ هزار و ۴۴۱ مورد تست تشخیصی شامل تست مولکولی یا PCR و تست سریع در فارس انجام شده که از این تعداد یک میلیون و ۳۹۶ هزار و ۲۹ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده و با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۴۱۷ هزار و ۵۸۵ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

وی افزود: همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۲۰۵ هزار و ۴۱۲ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۴۶ هزار و ۹۱۵ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع تاکنون، ۴۶۴ هزار و ۵۰۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

حسینی با بیان اینکه ۲۴۹ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان‌های استان بستری شده‌اند، افزود: هم‌اکنون یک‌هزار و ۷۱۷ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های فارس بستری هستند که از این تعداد، ۱۷۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

وی همچنین از جان‌باختن ۱۱ هم‌استانی دیگر در اثر ابتلا به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و افزود: مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون به عدد شش هزار و ۸۴۳ نفر رسیده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه از بهبودی ۴۵۰ هزار و ۲۷۹ نفر از ابتدای شیوع بیماری تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: