کد خبر: 3998747
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۲
معاون هماهنگ‌کننده سپاه فجر فارس با بیان اینکه یک هزار آلبوم از شهدای استان فارس تهیه و به خانواده شهدا اهدا خواهد شد، افزود: ۱۰ هزار و ۳۰۳ برنامه به همت بسیج و سپاه در هفته دفاع مقدس در سطح استان اجرا می‌شود.

به گزارش ایکنا از فارس، قاسم علی‌پور، معاون هماهنگ‌کننده سپاه فجر استان فارس امروز، 29 شهریورماه در نشست خبری با خبرنگاران ضمن تبریک هفته دفاع مقدس گفت: در موضوع دفاع مقدس رهبر معظم فرمودند که دفاع مقدس صرفاً در یک برهه زمانی نیست و گنجینه عظیمی است که مدت‌های طولانی ملت می‌تواند از آن استفاده و سرمایه‌گذاری کنند.

وی با بیان اینکه اکنون به ارزش دفاع مقدس بیشتر پی می‌بریم، اظهار کرد: از دفاع مقدس می‌توان این درس را گرفت که با تدبیر و هوشیاری می‌توان تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد.

علیپور با اشاره به تاریخ درخشان مقاومت ایرانیان در عرصه‌های مختلف، گفت: تاریخ این سرزمین نشان می‌دهد که ایرانیان در برابر متجاوزگران سر تعظیم فرود نیاوردند و جمهوری اسلامی ایران مناسبات بین‌المللی را تغییر داده است.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه فجر فارس با اشاره به اینکه در دفاع مقدس ملت ما توانست شعار «ما می‌توانیم» را محقق کند، گفت: شرایط حاکم بر عرصه بین‌الملل حاکی از آن بود که بیشتر کشورهای دنیا در این جنگ در مقابل ما بودند.

وی با بیان اینکه نصرت الهی، قدرت و اراده مردم و  رهبری امام خمینی(ره) باعث پیروزی ما در دفاع مقدس شد، تصریح کرد: نباید در دشمنی استکبار جهانی تردید داشت و این موضوع درسی بزرگ از دفاع مقدس بود.

علیپور با تصریح اینکه امروز مردم ایران پیروز میدان هستند که تمام قد در عرصه حضور دارند، اظهار کرد: درس‌های دفاع مقدس مربوط به همه دوران‌ها است بنابراین باید با حفظ وحدت، یکپارچگی و اعتماد به جوانان این مسیر را ادامه داده تا شاهد پیشرفت کشورمان باشیم.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه فجر فارس در ادامه به تشریح برنامه‌های هفته دفاع مقدس در سطح استان پرداخت و گفت: در طول هفته دفاع مقدس 10 هزار و 303 عنوان برنامه در قالب بیش از یک هزار برنامه شاخص و محوری توسط رده‌های بسیج و سپاه در سطح استان اجرا خواهد شد.

وی برخی از این برنامه‌ها را برشمرد و گفت: در روز ۳۰ شهریور مراسم تجلیل از رزمندگان و خانواده شهدا همزمان با سراسر کشور، در مسجد شهدا در جنب حرم مطهر شاهچراغ(ع) به صورت ویدئوکنفرانس همزمان با سخنرانی رئیس‌جمهور برگزار می‌شود.اعزام نمادین رزمندگان به جبهه در نقاط مختلف شهر شیراز در طول هفته و همچنین فضاسازی شهری با موضوع «دفاع مقدس با شعار هر مسجد یک سنگر» در این هفته انجام می‌شود تا بتواند حال و هوای شهر را به سمت اربعین و دفاع مقدس سوق دهد.

علیپور از شبیه‌سازی عملیات والفجر ۲ با برنامه‌های مختلف متنوع در شهر ارسنجان خبر داد و گفت: برگزار آبروی محله و یادواره‌های شهدا از دیگر اقدامات بسیجیان فارس در این هفته است.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه فجر استان فارس توسعه طرح شهید سلیمانی همزمان با هفته دفاع مقدس را مورد توجه قرار داد و گفت: با محوریت دفاع مقدس در قالب‌های همیار بیمار، کمک مومنانه، سرکشی از خانواده شهدا و... طرح شهید سلیمانی ادامه خواهد یافت.

زنگ ایثار در بستر فضای مجازی، برپایی، نمایشگاه‌های تجهیزات نظامی، مراسم غبارروبی در قبور شهدا، نذر رهایی، نذر خون و برپایی موکب‌های اربعینی از دیگر برنامه‌هایی بود که این مقام مسئول به آن اشاره کرد.

وی با بیان اینکه یک هزار آلبوم شهدای استان فارس تهیه و به خانواده شهدا اهدا خواهد شد، اضافه کرد: روایت‌گری دفاع مقدس ویژه دانش‌آموزان و دانشجویان در بستر فضای مجازی برگزار می‌شود و مسابقه «راوی شو» در بستر فضای مجازی با موضوع دفاع مقدس و با محوریت روایت‌گری همانند برنامه عصر جدید جهت شناسایی استعدادهای این عرصه برگزار خواهد شد.

علیپور با اشاره به اینکه آیین اختتامیه عصر انتظار برگزار و از فیلم کوتاه لبخند کوتاه رونمایی می‌شود، گفت: نقش مهندسی در دفاع مقدس، ارائه میز خدمت به همت بسیج کارمندان انجام می‌شود.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه فجر استان فارس از برگزاری برنامه میدانی در میدان کوزه‌گری شیراز خبر داد و گفت: به همت فرهنگ خانواده سپاه فجر، برنامه  «راهیان اربعین» شامل تعزیه‌خوانی در کنار چندرسانه‌ای مختلف همراه با شبیه‌سازی صحنه‌هایی از کربلا و تلفیقی با دفاع مقدس برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: در آرامگاه حافظ عصر شعر ویژه کارکنان و کارخانجات اتفاق رخ خواهد داد؛ پویش‌های مختلف در سطح فضای مجازی، سرکشی از خانواده‌های شهدا به ویژه شهدای سلامت و شبی با ستاره‌ها یکی از برنامه‌های فرهنگی است که در سراسر استان اجرا خواهد شد.

علیپور با اشاره به فراخوان المان شهری با موضوع دفاع مقدس با همکاری شهرداری‌ها، گفت: شعار هفته دفاع مقدس امسال «ما مقتدریم» انتخاب شده است که پرچم جمهوری اسلامی با اقتدار در عرصه بین‌الملل بدرخشد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: