کد خبر: 3968609
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۹
رئیس مجمع نمایندگان فارس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشكلات مطرح شده از سوی كارگران گفت: بخش اعظم مشکلات کارگران مربوط به قوانین ناکارآمد بوده که تابع سلایق شده لذا اصلاح قوانین این حوزه یک ضرورت است.

به گزارش ایكنا از فارس، به نقل از دفتر نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی، ابراهیم عزیزی، رئیس مجمع نمایندگان فارس در مجلس شورای اسلامی عصر دیروز، 11 اردیبهشت‌ماه در جمع برخی از اعضای جامعه كارگری و نمایندگان تشكل‌ها و شورای كارگری گفت: بخش اعظم مشکلات کارگران مربوط به قوانین ناکارآمد بوده که تابع سلایق شده لذا اصلاح قوانین این حوزه یک ضرورت است.

وی افزود: سیاسی شدن قانون کار موجب شده که جامعه کار و کارگری یک چارچوب مشخص نداشته باشد و هر دولتی متناسب با سلایق خود و بدون توجه به مشکلات ریشه‌ای با این جامعه برخورد کند.

عزیزی بیان کرد: پیشنهاد مشخص ما این است که با همراهی سایر تشکل‌ها یک طرح جامع و شامل برای جامعه کارگری توسط خود اعضا ارائه شده تا در مجلس مطرح و تبدیل به قانون شود چراکه بسیاری از مشکلات از این مسیر قابل حل است. سایر مشکلات نیز با عارضه‌یابی و نظارت و پیگیری دستگاه‌های مسئول حل خواهد شد.

وی با بیان اینکه برخی از مشکلات نیز با ارائه اطلاعات صحیح از سوی جامعه کارگری قابل حل و فصل است، افزود: ما باید بدانیم که مشکلات کجاست و پس از آن به رفع آن بپردازیم.

عزیزی به چند اقدام مجلس در قبال جامعه کارگری نیز اشاره کرد و گفت: در این راستا برای بیمارستان دوم تامین اجتماعی شیراز یك‌هزار میلیارد ریال تامین بودجه شده است.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: افزایش واحدهای درمانگاهی و شعب تأمین اجتماعی از دیگر اقدامات خوب در این عرصه بوده است. تلاش ما این است که با ایجاد واحدهای بزرگ و محرک استان را به سمت صنعتی شدن ببریم که در نهایت به ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی خواهد انجامید چراکه در حال حاضر ما صنعت در خور توجهی در استان نداریم که بتوانیم برای جامعه کارگری آن نیز برنامه مدون داشته باشیم.

وی از  پیگیری طرح‌هایی چون راه‌های ریلی، ایجاد قطب خودروی برقی کشور در فارس، ایجاد واحد تیتانیوم و ... نیز اشاره کرد و گفت: فاز یک و دو خط ریلی شیراز، گلگهر به مناقصه رفته و تلاش برای ایجاد کارخانه خودروی برقی نیز با جدیت دنبال می‌شود.

عزیزی همچنین از ایجاد یک خط پروپیلن در فارس نیز خبر داد و گفت: دو خط قرار است در کشور راه‌اندازی شود که یک خط آن با پیگیری مجمع نمایندگان فارس و مصوبه دولت، در استان ایجاد خواهد شد که اشتغال قابل توجهی در استان ایجاد خواهد کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: