کد خبر: 3963097
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۸
استاندار فارس با بیان اینكه در سال گذشته بیش از 327 بنگاه اقتصادی در استان به بهره‌‌برداری رسیده است، از احیای 195 واحد غیر فعال تولیدی در سال گذشته نیز خبر داد.

به گزارش ایكنا از فارس، به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، عنایت‌الله رحیمی، استاندار فارس امروز، 18 فروردین در جلسه دیدار با مدیران عامل بانک‌های استان با بیان اینکه در سال گذشته هماهنگی خوبی میان بانک‌ها و دستگاهای اجرایی انجام گرفته است، گفت: ضروری است نسبت به خدمات انجام گرفته به واحدهای تولیدی اطلاع‌رسانی شود.

وی با بیان اینكه در این زمینه در سال گذشته بیش از 327 بنگاه اقتصادی در استان به بهره‌‌برداری رسیده است، افزود: در سال 99 روزانه یک واحد تولیدی در فارس راه‌اندازی شده است که نشان از اشتیاق سرمایه‌گذاران و تسهیل در امور مربوطه دارد.

نماینده عالی دولت در استان فارس از احیای 195  واحد غیر فعال تولیدی در سال گذشته خبر داد و گفت: باید به گفتمان مشترک در جامعه کارآفرین و سرمایه‌گذاری برسیم زیرا بانک‌ها بنگاهی اقتصادی‌اند نه به دنبال تأمین منافع.

رحیمی با اشاره به شرایط اقتصادی کشور گفت: افت و خیزهای  اقتصادی در اختیار سرمایه‌گذاران نیست و تحمیلی است و به‌همین دلیل باید پیش‌بینی لازم برای پاسخ‌گویی به مطالبات بانکی انجام پذیرد.

استاندار فارس، کاهش فعالیت‌های غیر ضروری در اعطای تسهیلات و شناسایی موانع پیش‌روی بانک‌ها را از جمله اهداف در سال 99 بر شمرد و گفت: بانک‌ها موانع تولید را احصا کنند گرچه عملکرد بانک‌های عامل استان در سال 99 مثبت است.

 وی با بیان اینکه فارس هنوز استانی صنعتی نشده است، افزود: تشکیل صندوق‌های پروژه‌ای و استفاده از قوانین تهاتر دنبال شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: