کد خبر: 3962667
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۶
طی مراسمی كلنگ احداث ساختمان مركز شبانه‌روزی حفظ یك‌ساله قرآن و همچنین اردوگاه قرآنی حضرت امیرالمؤمنین(ع) روستای صحرارود شهرستان فسا استان فارس به زمین زده شد.

به گزارش ایكنا از فارس، به نقل از روابط عمومی مؤسسه قرآنی بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س)، مراسم کلنگ‌زنی ساختمان مرکز شبانه‌روزی حفظ یکساله و همچنین اردوگاه قرآنی حضرت امیرالمؤمنین(ع) روستای صحرارود فسا عصر دیروز، 15 فروردین برگزار شد.

در این مراسم آیت‌الله احمد بهشتی نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری، حجت‌الاسلام جمالی‌زاده امام جمعه شهرستان فسا، حجت‌الاسلام علیرضا شاهسونی مدیر مسئول مؤسسه هقرآنی فرهنگی بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) و جمعی از مسئولان شهرستان فسا حضور داشتند.

صالح محبی، معاون آموزش آقایان مؤسسه بیت‌الاحزان و مدیر این مرکز قرآنی گفت: مدرسه شبانه‌روزی حفظ قرآن حضرت امیرالمومنین(ع) در زمینی به مساحت چهار هزار مترمربع و با زیر بنای یک هزار متر احداث خواهد شد.

وی با بیان اینکه این مدرسه در مدت یکسال و در دو طبقه ساخته می‌شود، افزود: برای ساخت این مدرسه به بیش از سه میلیارد تومان اعتبار نیاز است که با مشارکت مردم و خیرین و کمک‌های دولتی ساخته خواهد شد.

محبی ادامه داد: زمین این مدرسه از سوی ورثه مرحوم حاج محمد فرج‌زاده، مرحوم ابراهیم بردبار، مرحوم حاج یوسف زارعی و پدر شهید ابراهیم زارعی اهدا شده است.

مدیر مدرسه شبانه‌روزی حفظ قرآن حضرت امیرالمومنین(ع) با بیان اینکه این مرکز بیش از 10 سال است که در زمینه حفظ قرآن کریم مشغول به فعالیت است و آموزش در این مرکز به‌صورت رایگان است، افزود: در این‌ مرکز تاکنون بیش از ۱۷۰ نفر حافظ کل قرآن و بیش از ۸۰۰ نفر حافظ اجزا قرآن تربیت شده است.

یادآور می‌شود، قرآن‌آموزان مدرسه امیرالمومنین(ع) صحرارود از استان‌های سراسر کشور و همچنین از کشورهای هندوستان، بنگلادش، پاکستان، اندونزی، جمهوری آذربایجان و... در این مرکز شبانه‌روزی موفق به حفظ قرآن کریم شده‌اند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: