کد خبر: 3937333
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۷
فرمانده سپاه فجر از توزیع ۵۰ هزار بسته معیشتی در سراسر استان فارس در ۵ آذر مصادف با سالروز تشکیل بسیج خبر داد.

توزیع ۵۰ هزار بسته معیشتی همزمان با سالروز تشکیل بسیج در فارسبه گزارش ایکنا از فارس، به نقل از روابط عمومی سپاه فجر، سردار بوعلی، فرمانده سپاه فجر، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و تبریک فرا رسیدن هفته بسیج، گفت: بسیج یک فرهنگ است و در یک ساختار خلاصه نمی‌شود، این فرهنگ ریشه در دین و باور قرآن دارد و بسیج هر جا و در هر عرصه‌ای که نیاز باشد کار تعریف می‌کند و وارد می‌شود.

وی با بیان اینکه از نظر شکلی نیز تشکیل بسیج ده‌ها میلیونی مدنظر بوده که شکل گرفته و امروز شاهدیم بسیج در عرصه‌های مختلف حضور پیدا کرده و نقش‌آفرینی می کند، افزود: پایگاه‌های مقاومت، یگان‌های رزم، حضور بسیجیان در مرزها و 22 قشر تخصصی مانند دانشجویی، اصناف، هنرمندان، کارگری و گروه‌های جهادی از جمله بخش‌های مختلف بسیج هستند.

فرمانده سپاه فجر با بیان اینکه بسیج باید خود را برای مقابله با هر مسئله‌ای آماده کند و ظرفیت‌های مردم و جامعه را بشناسد، افزود: بسیج مبتنی بر همه ظرفیت‌های مردم است و تمام سازمان‌هایی که مسئولیت و وظیفه‌ای برعهده دارند اگر در انجام آن مسئولیت با مسئله و مشکل مواجه باشند بسیج به کمک آنان می‌آید.

وی با تأکید بر اینکه موضوعات فرهنگی یکی از رسالت‌های مهم بسیج و بُعد فرهنگی بسیج بسیار برجسته است، گفت: فعالسازی دارالقران‌ها و مهدهای قرآنی در سراسر استان، راه‌اندازی هزاران حلقه تربیتی صالحین بسیج، توجه به مسائل هنری و رسانه‌ای نظیر تشکیل 250 گروه سرود که در ایام اخیر برای در محلات و بیمارستان‌ها برای حفظ روحیه مردم و کادر درمان حاضر شدند و راه‌اندازی 4 مرکز آفرینش هنری بسیج از جمله فعالیت های فرهنگی بسیج در فارس بوده است

سردار بوعلی در تشریح فعالیت‌های محرومیت‌زدایی سپاه و بسیج، گفت: در سطح ملی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء در پروژه‌های ملی نظیر ساخت پالایشگاه، راه‌سازی، سدسازی، تولید بنزین و سایر صنایع پروژه‌های بسیار مهمی را اجرا کرده که منجر به خودکفایی کشور و بی‌نیاز شدن از واردات شده است.

وی با بیان اینکه در استان فارس نیز 4 قرارگاه سپاه با هدف محرومیت‌زدایی تشکیل شده است، گفت: قرارگاه شهید اسکندری شیراز در 15 محله بیش از 2 هزار پروژه کوچک تا بزرگ تعریف کرده و گروه‌های جهادی نیز در این زمینه فعال هستند. 29 پروژه نیز برای قرارگاه جوادالائمه که مسئولیت محلات کم‌برخوردار در شهرستان‌ها را برعهده دارد تعریف شده و قرارگاه پیشرفت و آبادانی نیز 6 دهستان را تحت پوشش قرار داده است. قرارگاه بسیج سازندگی نیز با 2 هزار گروه جهادی در سراسر استان فارس و فراتر از آن مشغول به فعالیت‌های جهادی و محرومیت‌زدایی است که از سال گذشته تا امروز 135 میلیارد تومان اجرای پروژه داشته است.

سردار بوعلی تصریح کرد: 600 گروه جهادی آماده اجرای پروژه‌های محرومیت زدایی در خارج از استان فارس هستند و برای نمونه 30 خانه در استان لرستان برای محرومان ساخته شده و 100 خانه نیز در استان خوزستان پس از سیل ساخته شده است.

وی با تأکید بر اینکه مردم فارس در موضوع کمک مؤمنانه درخشان ظاهر شده‌اند، اظهار کرد: عملکرد مردم و خیرین فارس فراتر از پیش‌بینی‌ها بوده و استان فارس در موضوع کمک‌های مؤمنانه استان اول کشور است، طِی دو مرحله بیش از 2 میلیون بسته معیشتی به ارزش بیش از 600 میلیارد تومان بین اقشار محروم توزیع شده و لازم است از نماینده ولی‌فقیه در استان فارس و همچنین استاندار محترم تشکر کرده و تأکید کنم این موفقیت حاصل همدلی و انسجام در استان فارس و همکاری مردم و تمام نهادها بوده است.

فرمانده سپاه فجر با بیان اینکه با تلاش نواحی و اقشار بسیج تاکنون بیش از 40 هزار نفر خون خود را برای کمک به بیماران اهدا کرده‌اند، گفت: در مرحله سوم نهضت کمک مومنانه که تا قبل از دهه فجر ادامه دارد تاکنون بیش از 150 هزار بسته آماده شده و در روز 5 آذر نیز که مصادف با سالروز تشکیل بسیج است 50 هزار بسته معیشتی در سراسر فارس توزیع خواهد شد.

وی با بیان اینکه طرح همیار سلامت با هدف بیماریابی، مراقبت از بیماران و کمک به کادر درمان با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی و استانداری فارس آغاز شده است، گفت: محور این طرح مراکز جامع سلامت هستند و پایگاه‌های مقاومت بسیج هرکدام مسئول محله خود بوده و فعالیت‌هایی نظیر ضدعفونی محلات و به کمک به بیماریابی را انجام می دهند.

سردار بوعلی با تجلیل از رسانه‌ها در موضوع پوشش نهضت کمک مؤمنانه و تأکید بر اینکه ترویج فرهنگ کار خِیر بسیار مهم است، گفت: 54 گروه جهادی در 18 مرکز درمانی استان به یاری کادر بهداشت و درمان شتافته و 890 نفر در این راستا مشغول به فعالیت هستند.

وی در رابطه با نقش بسیج در موضوع مقابله با احتکار کالاهای اساسی، گفت: طِی روزهای اخیر و پس از انعقاد تفاهم نامه با دادگستری، تعزیرات و جهاد کشاورزی بیش از 42 میلیارد تومان کالاهای اساسی که احتکار شده بود کشف شده اند.

فرمانده سپاه فجر اظهار کرد: در زمینه حضور بسیج در موضوع ورزش و جوانان طِی برنامه 5 ساله 300 سالن سرپوشیده به سالن‌های استان اضافه و 150 هزار متر مربع افزایش داشته و در نظر داریم در هر شهرستان یک پایگاه استعدادیابی ورزش‌های رزمی با محوریت قهرمانان کشوری تأسیس کنیم.

سردار بوعلی با بیان اینکه استان فارس با توجه به دارا بودن ظرفیت‌های عظیم باید دارای تیم مختلف ورزشی در لیگ‌های برتر و معتبر کشور باشد، گفت: این یکی از مطالبات مهم مردم است و فارس می تواند در سطح لیگ برتر فوتبال دارای تیم باشد؛ لذا سپاه فجر برنامه های هدفمندی برای حمایت از تیم فجر شهید سپاسی در دستور کار قرار داده و لازم است تمام نهادها نیز از تیم‌های مختلف ورزشی فارس برای حضور در لیگ‌های معتبر کشوری حمایت کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: