کد خبر: 3931292
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۴
در یکصد و نود و یکمین نشست ستاد دانشگاهی مدیریت کروناویروس با اعلام زنگ خطر تکمیل ظرفیت بخش‌های بیمارستانی ویژه کرونا در فارس، پیرامون راهکارهای جلب همکاری بخش خصوصی در این زمینه تبادل نظر و تصمیم‌گیری شد.

به گزارش ایكنا از فارس، یكصد و نود و یكمین نشست ستاد دانشگاهی مدیریت كرونا ویروس دانشگاه علوم پزشكی شیراز امروز، 5 آبان‌ماه در محل این دانشگاه برگزار شد كه در این نشست با اعلام زنگ خطر تکمیل ظرفیت بخش‌های بیمارستانی ویژه کرونا در فارس، پیرامون راهکارهای جلب همکاری بخش خصوصی در این زمینه تبادل نظر و تصمیم‌گیری شد.

مهرزاد لطفی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این نشست ضمن بررسی آخرین آمار ابتلا و بستری در استان که با افزایش میزان بیماران نیازمند بستری همراه بوده است، ظرفیت‌های ممکن برای افزایش تخت‌های بیمارستانی در استان و راهکارهای تقویت همکاری بیمارستان‌های خصوصی را مورد بررسی قرار داد.

وی همچنین با توجه به افزایش موارد بستری در برخی شهرستان‌های استان، برنامه‌ریزی برای مدیریت این موضوع با همکاری مسؤلان شهرستان‌ها را در دستور کار اعضای این ستاد قرار داد.

لطفی ضمن قدردانی از تلاش خستگی‌ناپذیر مدافعان سلامت طی هشت ماه گذشته، احساس مسؤلیت و مشارکت مردمی در رعایت اصول بهداشتی را مهم‌ترین راهکار برون‌رفت از شرایط کنونی عنوان کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین ضمن بررسی آمار ابتلا در جمع مدافعان سلامت و کارکنان دانشگاه، وضعیت سلامت آنان را پیگیری کرد.

وی در ادامه ضمن ارائه گزارشی از لیلا بدیعی، کارشناس مسؤل امور آزمایشگاه‌های معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشكی شیراز به بررسی فرآیندهای نمونه‌گیری در آزمایشگاه مرکز بهداشت شهدای والفجر پرداخته و دستورات لازم برای توسعه تجهیزات و خدمات این آزمایشگاه صادر شد.

 بررسی آخرین وضعیت ابتلا در مناطق مختلف استان، فعالیت آزمایشگاه‌های تشخیصی، روند پذیرش و بستری بیماران، فعالیت مراکز ۱۶ ساعته استان و علت‌های مرگ و میر بیماران طی روزهای اخیر، دیگر محور نشست امروز این ستاد بود.

همچنین علی اکبری، معاون درمان دانشگاه علوم پزشكی شیراز گزارشی از موارد بستری بیماران در بخش‌های عادی و مراقبت‌های ویژه در بیمارستان‌های استان ارائه کرد که در این گزارش حجم بالای بیماران نیازمند بستری مورد تاکید قرار گرفت.

در ادامه ضمن پیگیری مصوبات نشست‌های پیشین این ستاد، اعضا گزارشی از آخرین اقدامات خود را در زمینه پیشبرد برنامه‌ها و اهداف تعیین شده ارائه کردند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: