کد خبر: 3928626
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۲
مدیركل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس، زمان برگزاری چهارمین جشنواره ملی دفاع مقدس با عنوان «فانوس» كه به‌ میزبانی شیراز برگزار می‌شود، را اعلام كرد.

به گزارش ایكنا از فارس، سعید كوشكی جهرمی، مدیركل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس، امروز، 20 مهر ماه در جمع خبرنگاران گفت: مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره ملی دفاع مقدس تولیدات هنری «فانوس» به‌میزبانی شیراز در ساعت 15 روز یكشنبه، 11 آبان‌ ماه در سالن شهید ركنی صدا و سیمای فارس برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه باید با زبان هنر دستاوردهای دوران دفاع مقدس را به نسل‌های آینده و نسل جوان منتقل کنیم، افزود: مراسم اختتامیه جشنواره فانوس با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با حضور محدود مدعوین برگزار می‌شود.

کوشکی با تصریح اینکه در سومین جشنواره ملی دفاع مقدس تولیدات هنری فانوس هنرمندان فارس خوش درخشیدند و استان فارس به مقام دومی این جشنواره دست یافت، گفت: با کسب این رتبه فارس به‌عنوان میزبان مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره فانوس انتخاب شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس گفت: این جشنواره در موضوعات رهنمودهای مقام معظم رهبری در مورد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، معرفی الگوها و اسوه‌های علمی و نمادهای ارزشی دفاع مقدس به نسل جوان، جوانان و پاسداری از دستاوردهای دفاع مقدس، استکبارستیزی و مقاومت اسلامی مخاطب‌شناسی و آگاه‌سازی در حوزه آثار دفاع مقدس، ارزش هنر معنوی و دینی از منظر فیلم و تئاتر ایستادگی و پیروزی جبهه مقاومت را شامل می‌شد.

وی تصریح کرد: آثار ارسالی نیز در حوزه‌های هنرهای نمایشی، تئاتر صحنه‌ای، تئاتر خیابانی، نمایش‌نامه، موسیقی و سرود، تحقیق و پژوهش، هنرهای تجسمی و سنتی، آثار رادیویی، فیلم و بخش آزاد را شامل می‌شد که علاقه‌مندان آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کردند.

کوشکی افزود: در اختتامیه این جشنواره مسؤلان ارشد استانی و همچنین تعدادی از مسؤلان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس حضور خواهند داشت و تمامی استان‌های کشور نیز این جشنواره  را به‌صورت ارتباط تصویری دنبال خواهند کرد و در این جشنواره شرکت می‌کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: