کد خبر: 3927978
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۹
فعالیت موکب‌های اربعینی از صبح امروز در محوطه بین حرم‌های شاهچراغ(ع) و سیدعلاءالدین حسین(ع) شیراز معروف به بین‌الحرمین آغاز شد.

اسکندر قاسمی، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات فارس در گفت‌وگو با ایکنا از فارس، از آغاز فعالیت مواکب اربعینی در بین‌الحرمین شیراز خبر داد و گفت: قریب 15 موکب اربعینی از شیراز و برخی از شهرستان‌های اطراف آن در محوطه بین حرم‌های شاهچراغ(ع) و سیدعلاءالدین حسین(ع) شیراز معروف به بین‌الحرمین برپا شدند.

وی افزود: این موکب‌ها از صبح امروز، 16 مهرماه مصادف با 19 صفر فعالیت خود را آغاز کرده و تا روز پنج‌شنبه، 24 مهرماه مصادف با 27 ماه صفر فعالیت خواهند داشت.

قاسمی اظهار کرد: در این مدت برنامه‌های متنوعی از سوی موکب‌های مختلف اجرا خواهند شد که از جمله آن‌ها می‌توان به برگزاری مراسم‌های سوگواری و سخنرانی مذهبی اشاره کرد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات فارس با بیان اینکه تمام مراسم‌ها با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار خواهد شد، یادآور شد: عصر امروز مراسم اهتزاز پرچم حسینی در محوطه بین‌الحرمین شیراز با حضور مسؤلان استانی و هیئات مذهبی و موکب‌ها برگزار خواهد شد و امشب نیز مراسم لاله‌گردانی خادمان حرم‌های شیراز نیز اجرا می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: