کد خبر: 3927697
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۸
همایش ائمه جمعه سراسر استان فارس با حضور جمعی از نمایندگان مجلس و با ریاست نماینده رهبر معظم انقلاب در استان فارس در حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) برگزار شد.

به گزارش ایكنا از فارس، همایش ائمه جمعه سراسر استان فارس، امروز، 15 مهر ماه در سالن شهید آیت‌الله دستغیب حرم مطهر شاهچراغ(ع) با حضور نماینده ولی‌فقیه در فارس، دبیر جامعه روحانیت شیراز و مدیر نمایندگی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه فارس و جمعی از نمایندگان استان فارس در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسین ملک‌مکان، مدیر نمایندگی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه فارس، در این جلسه از عدم همكاری‌ها برای تكمیل مصلاهای نیمه تمام انتقاد كرد و گفت: نامه‌های بسیاری از شهرستان‌ها داریم که دولت به پروژه‌هایی پیرامون ساخت مصلی‌ها اهمیتی نمی‌دهد.

حجت‌الاسلام حسین‌نژادیان، امام جمعه صدرا نیز با بیان اینکه نظارت در کشور ضعیف است، اضافه کرد: اکنون که مردم به مجلس انقلابی دل بسته هستند، به این نکته توجه ویژه‌ای داشته باشد. مردم از نمایندگان شهر شیراز انتظار یک نظر را دارند نه اینکه هرکدام سلیقه مختلف داشته باشند.

حجت‌الاسلام محمد پردل، امام جمعه پاسارگاد نیز با طرح این سؤال که دلیل رأی ممتنع در مجلس چیست، گفت: هنگامی که نمایندگان وارد مجلس شدند دیگر چرا رأی ممتنع می‌دهند.

وی همچنین در خصوص خودروی نمایندگان مجلس اظهار کرد: چطور معاون استاندار با ماشین یک الی دو میلیاردی به سرکشی می‌رود، اما برای نماینده مجلس خودروی دنا مشکل دارد؛ عده‌ای می‌خواهند برای مجلس انقلابی سنگ‌اندازی کنند.

امام جمعه پاسارگاد همچنین در خصوص وضعیت معیشتی مردم بیان کرد: مشکلات معیشتی مردم کمرشکن است و این مسئله به مرور دین گریزی را در پی خواهد داشت.

لزوم راه‌اندازی كارگروه مشترک ائمه جمعه و نمایندگان مجلس

همچنین حجت‌الاسلام حسین‌زاده، امام جمعه لامرد، بیان کرد: برای اینکه بتوانیم مشکلات استان را برطرف کنیم، دیدار با نمایندگان مقطعی نباشد، لذا باید یک کمیته یا کارگروه بین ائمه جمعه و نمایندگان استان راه‌اندازی شود.

حجت‌الاسلام خسروی، امام جمعه جنت‌شهر نیز اظهار کرد: از نمایندگان تقاضا داریم برنامه‌ها را همدلی و هم‌اندیشی را با نماینده ولی فقیه در فارس پیش ببرند و باعث قوت جریان انقلابی شوند. در بحث خودرو نمایندگان آنچه به نظر اسلام نزدیک است، عمل شود.

حجت‌الاسلام روحانی، امام جمعه خفر نیز در ادامه این همایش تأکید کرد: حفظ شئون انقلابی بودن و هوشمندانه عمل کردن مجلس در بحث خودروی دنا باید مورد توجه قرار گیرد، اینکه خودرو به نام نماینده باشد یک مقدار غیرهوشمندانه است، اما اصل کار درست بوده است و نباید تحت تأثیر قرار گرفت.

وی ادامه داد: در انتخاب هیئت رئیسه کمیسیون‌ها انتظار می‌رود نمایندگان فارس از یکدیگر حمایت کنند تا در انتخاب روسای کمیسیون‌ها همپوشانی داشته باشند.

امام جمعه خفر با تأكید بر اینكه میز خدمت‌ها در مصلی‌ها باید مورد حمایت نمایندگان باشد، گفت: در بحث خانه‌های عالم نمایندگان کمک کنند.

حجت‌الاسلام بهرامی، امام جمعه بالاده کازرون هم گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی به داد بورس برسند؛ با تشویق رئیس جمهور مردم به بورس آمدند، اما اکنون وضعیت مطلوب نیست.

حجت‌الاسلام کشاورزی، امام جمعه خرامه نیز در این نشست اظهار کرد: مهم‌ترین وظیفه نماینده این است که قوانینی در تراز انقلاب مصوب کند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: