کد خبر: 3890158
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۴
فرمانده سپاه فجر فارس از آمادگی برای اختصاص 10 درمانگاه این استان برای مقابله با كرونا خبر داد و گفت: همچنین پیش‌بینی‌های لازم برای ایجاد 9 نقاهتگاه در صورت نیاز انجام شده است.

به گزارش ایكنا از فارس، سردار سیدهاشم غیاثی، فرمانده سپاه فجر امروز، 20 فروردین‌ماه ضمن بازدید از واحدهای تولید محصولات بهداشتی و درمانی از زحمات گروه‌های جهادی و بسیجیان در راستای پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا تجلیل کرد.

غیاثی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه قرارگاه پدافند زیستی امام رضا(ع) سپاه فجر اقدامات موثری در راستای پیشگیری و درمان کرونا در استان فارس داشته است، گفت: با فعال شدن 3 هزار و سیصد پایگاه مقاومت بسیج در سطح محلات تاکنون بیش از 74 هزار نفر بسیجی بصورت فعال در فرآیند آموزش و آگاه‌سازی جامعه، رفع آلودگی و ضدعفونی اماکن و معابر شهرها، غربالگری افراد و تولید و توزیع محصولات بهداشتی مورد نیاز به‌کارگیری شده‌اند.

فعالیت 74 هزار بسیجی برای تأمین سلامت مردم

وی با تصریح اینکه درمانگاه بقیةالله(عج) سپاه به‌عنوان یکی از 6 مرکز پایش بیماری کرونا در شیراز در حال فعالیت است، گفت: بسیج جامعه پزشکی به‌عنوان قشر تخصصی حوزه سلامت در قالب انعقاد تفاهم‌نامه با دانشگاه علوم پزشکی اقدام به تشکیل تیم‌های مراقبت پزشکی کرده و بیش از 775 نفر از اعضای این قشر برای حضور در عرصه مقابله با بیماری کرونا اعلام آمادگی کرده‌اند.

فرمانده سپاه فجر با تقدیر از تلاش‌های کادر بهداشت و درمان استان فارس گفت: 10 درمانگاه بسیج استان فارس برای کمک به مقابله با بیماری کرونا آمادگی دارند و همچنین پیش‌بینی‌های لازم برای ایجاد 9 نقاهتگاه در صورت نیاز انجام شده است.

غیاثی با اشاره به اینکه بسیج فارس و سازمان اطلاعات سپاه فجر برخورد قاطعی با موضوع احتکار اقلام بهداشتی و کارگاه‌های تولید محصولات بهداشتی غیراستاندارد داشته‌اند، گفت: از زمان بروز بیماری کرونا بیش از 60 هزار لیتر الکل و 145 هزار عدد ماسک توسط نیروهای اطلاعاتی و امنیتی کشف شده است.

توزیع 22 هزار بسته معیشتی و بهداشتی

وی با بیان اینکه سپاه فجر تاکنون 20 هزار بسته معیشتی و 2 هزار بسته بهداشتی بین اقشار نیازمند استان فارس توزیع کرده است، گفت: بیش از یك میلیون ماسک بهداشتی توسط پایگاه‌های مقاومت بسیج و با نظارت شبکه بهداشت تولید و در بین مردم توزیع شده است.

فرمانده سپاه فجر فارس یادآور شد: سپاه فجر اقدامات بسیار خوبی نیز در راستای حل مشکلات کارگاه‌های تولیدکننده مواد ضدعفونی‌کننده داشته که در همین راستا یک کارخانه تولید ماده ضدغفونی‌کننده نیز در مرحله تولید آزمایشی قرار گرفته است.

غیاثی همچنین گفت: بدون شک ایثار و زحمات خالصانه بسیجیان در فرآیند مقابله با بیماری کرونا یکی از عوامل اصلی مدیریت و شکست این بیماری خواهد بود و این ایثار خالصانه هرگز از اذهان ملت ایران پاک نخواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: