کد خبر: 3889737
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۹
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه ثارالله(ع) شیراز با بیان اینكه همه جهان صحنه آزمایش است، گفت: آزمایش و امتحان الهی برای رفع ابهام نیستند بلکه برای شکوفایی استعدادها و پرورش انسان‌هاست.

به گزارش ایكنا از فارس، حجت‌الاسلام ابراهیم مصطفوی، مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه ثارالله(ع) شیراز عصر دوشنبه، 18 فروردین‌ماه در جمع کارکنان این ناحیه از سپاه با اشاره به شرایط شیوع كرونا گفت: همه جهان صحنه آزمایش است. خداوند همه انسان‌ها حتی انبیای الهی را مورد امتحان و آزمایش قرار می‌دهد اما آزمایش‌ها یکسان نیستند.

وی با بیان اینكه آزمایش و امتحان الهی برای رفع ابهام نیستند بلکه برای شکوفایی استعدادها و پرورش انسان‌هاست، افزود: وسائل آزمایش هم متفاوت است گاهی ترس و گاهی گرسنگی است و گاهی زیان جانی و مالی و ... این ابتلائات گاهی فردی و گاهی اجتماعی است اما برای پیروزی در امتحانات الهی باید توکل بر خود خداوند كرده و در مرحله دوم باید صبر و پایداری كرد.

مصطفوی بیان كرد: طبق تجربه تاریخ، امت‌ها و ادیان دنیا صرفا محل خوشگذرانی نیست بلکه با مصائب آمیخته است. در تاریخ، بلاها و حوادث زیادی بر بشر گذشته و هیچ کتابی و دینی دنیا را محل امن قرار نداده است اگر غیر از این فکر کنیم دنیا ما را به دست‌انداز گرفتار می‌کند همان‌گونه که خداوند در قرآن می‌فرماید «... لَنْ یصِیبَنَا إِلَّا مَا كَتَبَ اللَّهُ لَنَا ...؛ ... جز آنچه خدا براى ما مقرر داشته هرگز به ما نم‌ ‏رسد...» (آیه 51 سوره توبه).

سلامت جامعه را جدی بگیریم

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ثارالله(ع) شیراز با بیان اینکه ما همه عبد خداییم، گفت: آنچه که در شرایط کنونی وظیفه ماست این است که در گام نخست توصیه‌های بهداشتی و پزشکی را رعایت کنیم و مراقبت‌های لازم را جدی بگیریم چون هم مربوط به سلامت خودمان است و هم سلامت جامعه و در گام بعد بر خداوند توکل کنیم و توجه داشته باشیم که هیچ برگی از درخت بدون اذن خداوند نمی‌افتد پس بگو خدا مرا کافی است و بر او توکل می‌کنم.

وی در ادامه به چند توصیه برای این روزها اشاره کرد و گفت: رعایت توصیه بهداشتی تاکید ماست و همیشه با وضو باشید زیرا دائم الوضو سبب آرامش است، هر روز  به همراه خانواده نعوذتین بخوانید و مستمراً صدقه بدهید و زیاد استغفار کنید. همچنین هر شب سوره حشر را بخوانید تا ان‌شاءالله رفع بلا شود.

مصطفوی تأكید كرد: استرس و اضطراب نداشته باشید بلایا زیاد است، امروزه به برکت پیشرفت علم پزشکی زود رفع خواهد شد امید وارم با توکل بر خدا بزودی از این مرحله عبور کنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: