کد خبر: 3888355
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۰
لطفی:
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به نقش تعیین‌کننده «خودمراقبتی» در ارتقای سلامت عمومی جامعه و مهار کروناویروس، گفت: با هر روز در خانه ماندن، به ریشه‌کنی کرونا و پایان زمان قرنطینه نزدیک‌تر می‌شویم.

به گزارش ایكنا از فارس، مهرزاد لطفی، رئیس دانشگاه علوم پزشكی شیراز شب گذشته، 11 فروردین‌ماه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در طول زمان اپیدمی بیماری کووید ۱۹ در کشور، مردم فارس تاکنون همکاری خوبی را در زمینه رعایت اصول بهداشتی داشته اند، افزود: امیدواریم با تقویت این همکاری‌ها، بتوانیم روند مهار کروناویروس در کشور و استان را سرعت ببخشیم.

وی تأكید کرد: بدون شک در کنار خدمات شبانه‌روزی حامیان سلامت مردم در مراکز ارائه خدمات بهداشت و درمان، توجه عمومی به اهمیت سلامت خود و خانواده، با رعایت اصول بهداشت و «خودمراقبتی»، راهگشای موثر برون‌رفت از شرایط کنونی و بازگشت سلامتی به شهرها و از سر گرفتن روال عادی زندگی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار کرد: مهم‌ترین زمینه همکاری و همدلی مردم در این روزها که علاوه بر پاسداشت خدمات شبانه‌روزی تیم‌های بهداشتی درمانی، موجب تضمین سلامتی خود و عزیزانمان می‌شود، ادامه حضور در منازل، به‌عنوان امن‌ترین مکان و در امان ماندن از ویروس کروناست.

لطفی یادآور شد: از روزهای ابتدایی اسفند تاکنون، فرزندان شما در مجموعه سلامت فارس، تمامی ظرفیت خود را برای تامین سلامت عمومی به کار بسته و حتی در ایام تعطیلات نوروزی نیز خدمت به مردم را بر آسایش خود ارجح دانسته‌اند که امیدواریم این حجم از تلاش و خدمتگزاری، با مشارکت مسوولانه مردم در امر تامین سلامت خود، تکمیل شده و به‌زودی شاهد قطع چرخه‌های انتقال ویروس و شکست کروناویروس در ایران و جهان باشیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: