کد خبر: 3886468
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۲:۲۷
شهردار شیراز با بیان اینكه توقف انتقال مسافر به شیراز انتظاری است که مردم از تصمیم‌گیران و نهادهای مرتبط دارند، گفت:‌ در صورت افزایش مسافران کنترل ویروس بسیار سخت خواهد شد.

به گزارش ایكنا از فارس، به نقل از روابط عمومی شهرداری شیراز، حیدر اسكندرپور، شهردار شیراز عصر چهارشنبه، 28 اسفندماه، راهی شدن شمار زیادی مسافر به سوی شیراز را سبب افزایش موارد ابتلا و گسترش شیوع کرونا در این کلان شهر عنوان کرد و هشدار داد که در صورت افزایش مسافران کنترل ویروس بسیار سخت خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه شمار زیادی مسافر روزانه روانه شیراز می‌شوند و این امر یکی از دلایل افزایش موارد مثبت ویروس در این شهر شده است، گفت: در راستای توقف انتقال مسافر به شیراز و تکمیل زنجیره اقدامات پیشگیرانه در خصوص شیوع ویروس کرونا نامه‌ای به وزیر راه ارسال شده و تاکنون این امر بی‌نتیجه مانده است.

اسكندرپور با بیان اینکه حفظ سلامت شهروندان اولویت اصلی مجموعه شهرداری است و توقف انتقال مسافر به شیراز انتظاری است که مردم از تصمیم‌گیران و نهادهای مرتبط دارند، اضافه کرد: این امر آن‌قدر مهم و حیاتی است که حتی نباید به فردا موکول شود.

شهردار شیراز با توجه به شناسایی ۶۰ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در استان فارس و افزایش مبتلایان به ۳۸۶ نفر گفت: شهرداری شیراز با همکاری سایر ارگان‌ها کنترل و پیشگیری این ویروس را به خوبی پیش می‌برد اما با ورود مسافران و عدم توجه شهروندان به حضور در خانه، ترددهای غیر ضروری در شهر، بازارهای خرید و تجمعات شرایط کنترل را سخت و شمار تعداد مبتلایان به این ویروس را افزایش داده است.

وی ادامه داد: از نخستین روزهای اعلام وجود کرونا در ایران، مجموعه شهرداری با زمان‌شناسی و پیش‌بینی‌های لازم، وارد میدان مبارزه با این ویروس شده است.

اسكندرپور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره دیگر به اقدامات شهرداری شیراز در خصوص کاهش حضور شهروندان و پرسنل در سطح شهر افزود: علاوه بر اقدامات مهم پیشین همچون ضدعفونی کردن معابر، سیستم حمل و نقل عمومی از جمله مترو، اتوبوس، مینی‌بوس و دوچرخه‌های اشتراکی طی روزهای گذشته تعطیلی و خاموشی نورپردازی بوستان‌های سطح شهر، تعطیلی پروژه‌های عمرانی مناطق، کاهش نیروی انسانی ستادی شهرداری شیراز را انجام داده‌ایم.

شهردار شیراز با تأکید بر اینکه تنها با اهتمام و تلاش همگانی می‌توانیم از این مسئله عبور کنیم از شهروندان شیرازی خواست تا به‌طور جدی از تردد‌های غیرضروری درون شهری و برون شهری پرهیز کنند.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: