کد خبر: 3871899
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۶
گروه اجتماعی ـ مدیرعامل سازمان مدارس علوم و معارف اسلامی صدرای کشور گفت: در کل کشور 160 مدرسه علوم و معارف اسلامی صدرا و در استان فارس 13 مدرسه فعال است.

به گزارش ایكنا از فارس، حجت‌الاسلام حامد تقدیری، مدیرعامل سازمان مدارس علوم و معارف اسلامی صدرای كشور امروز، 25 دی‌ماه در دیدار با مدیركل آموزش و پرورش فارس و مدیران مدارس علوم و معارف اسلامی صدرای این استان گفت: هم‌اكنون در كل كشور 160 مدرسه علوم و معارف اسلامی صدرا مشغول به فعالیت هستند.
وی با بیان اینكه از این تعداد 13 مدرسه در استان فارس فعال است، افزود: این مدارس در مسیر رشد و تعالی معرفتی و تقویت معارف دانش‌آموزان در مسیر اهداف انقلاب اسلامی تشکیل شده است.
تقدیری یادآور شد: در ابتدا قرار بر این بوده است که این مدارس ارتباطات پررنگی با حوزه علمیه داشته باشند و در این راستا در مسیر پیش‌رو بنا بر این است که ارتباطات و اتصالات با حوزه‌های علمیه، طلاب، مربیان حوزوی و مدیران داشته باشیم و از ظرفیت و پتانسیل حوزه بهره ببریم.
مدیرعامل سازمان مدارس علوم و معارف اسلامی صدرای کشور گفت: بنا بر اساس‌نامه مدارس علوم و معارف اسلامی صدرا، این مدارس پیش حوزوی است و بیشتر دانش‌آموزانی که علاقه‌مند به تحصیل در حوزه هستند جذب این مدارس می‌شوند ولی در واقع اساسنامه دنبال نشده و اکنون مدارس معارفی و تربیتی است و رشته علوم و معارف را دارد.
وی در بیان تفاوت مدارس علوم و معارف اسلامی صدرا با مدارس عادی گفت: در این مدارس نسبت به بُعد تربیتی، فرهنگی، رشد و تعالی معرفتی، نسبت به بحث فرهنگی اهتمام و نظارت بیشتری شده و در واقع حضور همکاران طلبه در جمع تربیتی دولتی است.

تلاش برای توسعه مدارس علوم و معارف اسلامی
تقدیری با بیان اینكه در همه استان‌های کشور این مدارس فعالیت می‌كنند، اعلام آمادگی کرد که حمایت‌های مالی، فرهنگی و آموزشی را با آموزش و پرورش و سازمان تبلیغات اسلامی در زمینه توسعه هر چه بیشتر این مدارس داشته باشد.
مدیرعامل سازمان مدارس علوم و معارف اسلامی صدرای کشور در خصوص برنامه‌های پیشرو نیز گفت: باید نسبت به تقویت آموزشی، تربیتی و فرهنگی مدارس بیشتر کار شود تا بتوانیم نخبگان و مدیران جوان متعهد، مخلص و دغدغه‌مند انقلاب اسلامی را در این مدارس تربیت کنیم و این رشد مستلزم صرف وقت، توجه ویژه و پیگیری امورات خانواده‌ها است.
وی بیان كرد: علاوه بر این‌ها نسبت به برنامه آموزشی و درسی این دانش‌آموزان نیز به‌شدت اهتمام داریم، همان‌گونه که هر هفته چالش‌های علمی و کلاس‌های جدی برای کنکور برقرار می‌شود.
تقدیری با یادآوری فرمایش امام خمینی(ره) که فرمودند انقلاب ما برای مستضعفین است و متولی انقلاب اسلامی این مردم هستند، گفت: این مدارس فرصتی است برای حضور قشر مستضعف و خدمت‌رسانی بیشتر به آن افرادی است که توان مالی ویژه‌ای ندارند تا از مدارس غیردولتی استفاده کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: