کد خبر: 3863500
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۳
گروه فرهنگی ـ دومین پژوهانه مركز حافظ شناسی به طرح تحقیقی «بررسی و تحلیل پژوهش‌های مربوط به‌حافظ و انسان» مریم آذرنیا، دانش‌آموخته كارشناسی ارشد رشته زبان و ادبیات فارسی دانشگاه شیراز اعطا شد.

به گزارش ایكنا از فارس، مرکز حافظ‌ شناسی پس از اعلام فراخوان عمومی و بررسی گزاره‌های پیشنهادی برای اعطای گرنت پژوهشی بهرام بزرگ، سرانجام با طرح تحقیقی مریم آذرنیا، دانش‌آموخته دوره کارشناسی ارشد در رشته زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه شیراز با عنوان «بررسی و تحلیل پژوهش‌های مربوط به‌حافظ و انسان» موافقت كرد و طرح یاد شده پس از بررسی و داوری از سوی شورای علمی مرکز حافظ‌شناسی به‌تصویب رسید.
در جلسه‌ای که روز گذشته، 19 آذرماه با حضور نصرالله امامی، عضو شورای علمی مرکز حافظ شناسی؛ کاووس حسن‌لی، استاد کرسی حافظ‌پژوهی و مدیر مرکز و عضو هیئت علمی دانشگاه شیراز؛ رضا رستگاری، جانشین مدیر مرکز حافظ شناسی در محل دفتر مرکز حافظ ‌شناسی برگزار شد، قرارداد اعطای پژوهانه به‌امضا رسید و پژوهشگر برگزیده متعهّد شد در بازه‌ زمانی یک‌ساله، دستاورد پژوهشی خود را آماده و ارائه كند.
بنا بر این گزارش، دومین گرنت پژوهشی مرکز حافظ ‌شناسی با حمایت بهرام بزرگ در شهریورماه 1398 به‌تصویب رسید. اولین پژوهانه‌ مرکز حافظ‌شناسی پیش از آن و با حمایت زهرا طاهری در فروردین‌ماه 1398 به‌تصویب رسید و هم‌اکنون با طرح مصوّب «رفتار هنری حافظ و عناصر طبیعت» در حال اجراست.
هنرمندان، پژوهشگران و دانش‌آموختگان دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری رشته‌ زبان و ادبیات فارسی با ارائه‌ طرح پژوهشی و تصویب در شورای علمی مرکز حافظ ‌شناسی، می‌توانند از دوره‌های شش‌ماهه یا یکساله این پژوهانه‌ها بهره‌مند شوند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: