کد خبر: 3861837
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۱
پيام آيت‌الله مكارم به جشنواره ملي قرآن و عترت دانشجويان؛
گروه فعالیت‌های قرآنی ـ در بخشی از پیام آیت‌الله‌العظمی مكارم شیرازی به سی و چهارمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان آمده است كه همه در پرتو هدایت قرآن از ظلمات، پراكندگی و اختلاف و نزاع و كشمكش رهایی می‌یابند و به سرچشمه نور كه همان برادری و اخوت اسلامی است، باز می‌گردند.

به گزارش ایكنا از فارس، آیت‌الله‌العظمی ناصر مكارم شیرازی، مرجع تقلید شیعیان به سی و چهارمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان پیامی صادر كرد.
در این پیام آمده است:
بسم‌الله الرحمن الرحیم
قبل از هر چیز تشكیل این جشنواره قرآنی را به همه شما عزیزان، مخصوصاً دست‌اندركاران، مسئولین محترم دانشگاه آزاد اسلامی و همه عزیزانی كه در این مجلس باشكوه و نورانی شركت كرده‌اند، را صمیمانه تبریك می‌گویم.
قرآن، كلام نورانی خدا و دستورالعمل جاودانی سعادت بشر و حلقه اتصال تمام مسلمین جهان است.
در شرایطی كه مسلمین در برابر هجوم بی‌رحمانه دشمنان احتیاج به اتحاد و همبستگی دارند، بهترین راه این است كه همگی گرد قرآن جمع شوند؛ این همان حبل‌الله و رشته محكم الهی است كه تمام دل‌ها را به هم مربوط می‌كند و در آیه 103 سوره آل عمران به آن دعوت كرده و می‌فرماید « وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِیعًا وَلَا تَفَرَّقُوا...؛ و همگى به ریسمان خدا چنگ زنید و پراكنده نشوید...» اعتصام به حبل‌الله همان تمسك عمومی به تعلیمات این كتاب بزرگ است.
این همان نور و هدایتی است كه در آیات 15 و 16 سوره مائده به آن اشاره فرموده و می‌گوید: « قَدْ جَاءَكُمْ مِنَ اللَّهِ نُورٌ وَكِتَابٌ مُبِینٌ(15) یهْدِی بِهِ اللَّهُ مَنِ اتَّبَعَ رِضْوَانَهُ سُبُلَ السَّلَامِ وَیخْرِجُهُمْ مِنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّورِ...؛ قطعا براى شما از جانب خدا روشنایى و كتابى روشنگر آمده است(15) خدا هر كه را از خشنودى او پیروى كند به وسیله آن [كتاب] به راه ‏هاى سلامت رهنمون مى ‏شود و به توفیق خویش آنان را از تاریكیها به سوى روشنایى بیرون مى ‏برد».
آری! همه در پرتو هدایت آن از ظلمات، پراكندگی و اختلاف و نزاع و كشمكش رهایی می‌یابند و به سرچشمه نور كه همان برادری و اخوت اسلامی است، باز می‌گردند و از هدایت‌های آن به سوی علم و دانش و پیشرفت و تعالی بهره می‌گیرند.
آشنایی جوانان و نوجوانان به این كتاب بزرگ آن‌ها در برابر تهاجم فرهنگی دشمن و تلاش او برای تخریب مبانی اعتقادی و اخلاقی آنان را حفظ می‌كند.
اینجانب به همه عزیزانی كه در این مسابقات قرآنی شركت كرده‌اند، تبریك می‌گویم.
من مطمئن هستم كه شما عزیزان با آشنایی با قرآن و تعلیمات حیات‌بخش اسلام راه سعادت و خوشبختی را می‌پیماید مخصوصاً جوانان و نوجوانان عزیز كه در سایه قرآن می‌توانند در آینده افرادی دانشمند و پیشگام و پاك و مؤمن و پر تلاش باشند و به كشور خود كمك كنند.
آری آینده كشور به دست با كفایت شما عزیزان ساخته می‌شود به شرط اینكه همواره در سایه هدایت‌های قرآن گام بردارند.
همه روز آیاتی از قرآن را بعد از نماز صبح بخوانید و درباره معنی آن بیندیشید و محتوای آن را در زندگی خود پیاده كنید تا لذت خوب زیستن و آرامش روح و آسودگی خاطر و پیشرفت و ترقی را بچشید.
من از خدای بزرگ برای همه شما عزیزان، خانواده محترمتان، پدران و مادران و اساتید عزیز شما موفقیت و سربلندی و عزت و سلامت روح و جسم می‌خواهم و امیدوارم همواره در سایه قرآن از همه خطرات جسمی و روحی در امان باشید.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: