کد خبر: 3835004
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰
طی ایام دهه ولایت و امامت صورت می‌گیرد؛
گروه فرهنگی ـ رئیس ستاد هماهنگی كانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد فارس از برگزاری برنامه‌های ایام دهه ولایت و امامت در 1200 كانون مساجد این استان خبر داد و گفت: برپایی محافل انس با قرآن، ختم قرآن، شب‌های شعر غدیر و غیره از جمله برنامه‌های این ایام هستند.

به گزارش ایكنا از فارس، حجت‌الاسلام حسین امیدی، رئیس ستاد هماهنگی كانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد فارس امروز، 23 مردادماه در جمع خبرنگاران از برگزاری برنامه‌های ایام دهه ولایت و امامت در 1200 كانون مساجد این استان خبر داد و گفت: این برنامه‌ها همزمان با فرا رسیدن عید سعید قربان با برگزاری مراسم‌های دهای عرفه، اقامه نماز و جشن عید آغاز شده است و در قالب‌های مختلف برگزار می‌شوند.
وی با اشاره به فضاسازی مناسب مساجد و خیابان های اطراف با استفاده از بنر، پوستر و پرچم‌های رنگی انجام شده است، افزود: بحث ولایت و تبعیت از ولایت فقیه محور اصلی برنامه‌های این دهه است که در این راستا نشست‌ها و جلسات با حضور روحانیون و اساتید دانشگاه‌ها و همچنین تشکیل حلقه‌ها و گفتمان‌های پرسش و پاسخ برای نوجوانان و جوانان نیز در حال برگزاری است.
امیدی برنامه‌های دیگر این ایام را برشمرد و گفت: برپایی محفل‌های انس با قرآن، جشنواره‌ها و مسابقات در رشته‌های مختلف، نمایشگاه هنری، مسابقه نقاشی و دلنوشته و نمایشگاه آثار کودکان و نوجوانان، شب شعر با موضوع ولایت، ختم قرآن و صلوات هدیه به ساحت مقدس حضرت امیرالمومنین(ع) و برپایی ایستگاه‌های صلواتی توزیع شربت و شیرینی نیز از برنامه‌هایی است که به مناسبت دهه ولایت در کانون‌های مساجد استان اجرا می‌شود.
رئیس ستاد هماهنگی كانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد فارس افزود: مسابقه‌های پیامکی با محوریت غدیر و ولایت حضرت امام علی(ع) و طرح سئوال‌های چهار گزینه‌ای با اختصاص جوایز نیز از برنامه‌هایی است که با استقبال روبه‌روست.
وی از برپایی جشن عید غدیر در بیش از یک هزار و 200 کانون فرهنگی ـ هنری مساجد استان خبر داد و گفت: این جشن‌ها با مداحی، توزیع شیرینی، سخنرانی، اجرای برنامه‌های شاد، اجرای سرود و نمایش توسط هنرمندان عضو کانون‌های مساجد و اهدای هدیه به هم نامان مولا علی(ع) همراه است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: